Grafik Tasarım Eğitim Seti Önerileriniz & Tavsiyeleriniz

Merhaba arkadaşlar, reklam sektöründe grafiker olarak çalışmak istiyorum o yüzden bu programları öğrenmek istiyorum. Şu an bol vaktim var evde el yordamıyla çalışabilirim, disiplinliyimdir. Kursa git demeyiniz lütfen çünkü öyle bir maddi olanağım yok. Şimdi net olarak sorum şu sizde öyle cevap verirseniz sevinirim:

- Grafik eğitim seti aldım diyelim, anladığım kadarıyla programı öğretiyorlar, isimler vs. Bana reklamcılıkta işime yarayacak şekilde bu programları öğretecek bir set önerebilir misiniz? Yani bir reklam şirketine gittiğim zaman: "ben bu programları sizin işinize yarayacak şekilde kullanmayı biliyorum!" diyebileyim amaç bu. Bu açıdan hangi seti, nasıl bir eğitim şeklini, nasıl çalışmamı önerirsiniz?

Şimdiden teşekkür ettim.

İnternette bir sürü video mevcut. Senin yapacağın şey dekupeden başlamak, kolaj, color correction vs derken kendine ödevler vermek ve videoda izlediğin şeyin aynısını yapmak. Dergilerdeki reklamları biriktirip aynılarını/benzerlerini yapmaya çalışabilirsin.

İngilizcen var mı bilmiyorum, varsa lynda iyidir tutorial konusunda. Yoksa Youtube'da Türkçe videoları olan bir adam vardı ama adını hatırlayamadım. Zaten dil bilmesen de adım adım takip edersen çoğunu anlarsın. ilk etapta Photoshop, Illustrator bilsen yeterli; zaten arayüzler yakın sayılır.
  • kayranin kedisi  (24.01.17 17:14:43)
youtube'da afgan rasulov var türkçe olarak

  • luchetti  (24.01.17 17:56:21)