[]

"İzmir Türkiyenin kaçıncı büyük şehri ?" ingilizce

"Which the big city İzmir in Turkey ?" mi demek gerekiyor ..
 
What is the ranking of İzmir among the largest cities of Turkey?


  • cakabo  (04.01.17 08:29:02) 
@cakabo +1 ingilizceye çevirirken normalde türkçeden motomot çeviri olmaz. ama kullanılabilir. cümleyi daha farklı düşünerek çeviri yapılabilir. cakabonun yazdığı gibi en geniş şehirler arasındaki sıralaması olarak güzel düşünülerek çevirilir.


  • illegalstar  (04.01.17 13:14:59) 
ingilizcede "kaçıncı" kelimesinin direkt bir çevirisi yok. o yüzden aşağıdaki gibi çevirebilirsiniz:

Where does İzmir rank in size among Turkish cities?
  • anonim yazar  (04.01.17 13:33:52 ~ 13:34:19) 
What number does İzmir rank in terms of large Turkish cities?


  • kaset  (04.01.17 14:22:02) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.