Küçük bir yardım daha.

Farkında olmadan uzatmışım biraz ama göz gezdirseniz de anlarsınız bence olayı.

Daha önce şöyle bir duyuru açmıştım; www.eksiduyuru.com

Özet: İlk mesajı atan kız, cevap yazan ve ilgili olan erkek tarafı bir anda sessizliğe gömüldü çok uzun süre ses seda çıkmadı.

Devamı:

Geçtiğimiz akşam telefonda cevapsız çağrısını görünce kız mesaj atarak müsait olup olmadığını sordu müsaitse aramak için fakat mesaja yanıt farklı gelince aramaya gerek kalmadı mesaj üzerinden konuşuldu. Bu sırada çocuk önce rahatsız ettiğimi düşünüp aramayacaktım aslında dedi kız öyle olmadığını açıkladı ve sohbete devam ettiler. Kız bazı gergin meseleleri şakaya vurarak başka yöne çekip arayı yumuşattı.
Sonra hayattan beklentilere gelince konu erkek tarafı evlenmek istediğini artık hayatını düzene sokmak istediğini vs. söyleyince kız önce yaş olarak evliliğin erken olduğunu söyledi. Bu konu üzerinde biraz konuştuktan sonra erkeklerin belli bir yaşa gelmeden evlenmelerini desteklemediğini söyledi sonra çocuk yine sessizliğe gömüldü.

Mesajlar sırasında telefonda bir türlü konuşulamamasından (kız biraz yoğun geç görüp öyle dönüyor ama dönüyor mutlaka) rahatsızlığını belirtmiş hatta mesaj almanın bile lütuf olduğunu söyleyerek ufaktan iğnelemişti.

Ertesi akşam (yılbaşı) saat çok geç olmadan (21:30 sıralarında) aradı kız (yeni yıl programı varsa rahatsız etmemek için) cevap gelmedi. Sonra çocuk döndü. Hal hatır sorma faslından sonra çocuk bir önceki akşam konuşulan yanlış anlaşılma meselesine dönünce de kız insanlar her zaman aramalara yetişemiyor geç görebiliyor az önceki gibi işte normal böyle şeyler diyerek geçiştirdi.
Sonra çocuğun o akşam çalıştığını öğrendiği için uzatmak istemedi birkaç dakika sonra çalıştığı için rahatsız etmek istemediğini söyleyerek iyi akşamlar diledi, çocuk da ben zaten yeni yıl mesajı atarım akşam dedi gülüştüler telefon kapandı.

Sonuç: Mesaj gelmedi. Telefon konuşması da oldukça soğuktu zaten.

Bu meseleden sonra danışılan bazı arkadaşlar kızın çocuğa evlilikle ilgili söylediği şeylere taktı ve kızı suçlu buldu.
Mesela; yaşanan bir olayı yazayım arkadaşların kızdığı.
Kız erkek tarafının telefonda konuşulamamasından rahatsızlığını fark edince buna değindi. Zaten aramak için müsait olunup olunmadığını sorduğunu ve eğer sohbet mesaj üzerinden ilerlemeseydi arayacağını söyledi.
Erkek ben aramadan önce sormadım ama deyince de kız saat geç olduğu için aramadan önce mesaj attığını sabah erken ve akşam geç saatte müsait olduğundan emin olmadan kimseyi aramadığını söyledi. Çocuk burada da bozuldu biraz sanırım ki cevap yazmadı uzun süre sonra kız toparladı bir mesaj daha atarak başka bir konuya şaka yollu geçiş yaptı muhabbet oradan ilerleyip evlilik kısmına gelene kadar aktı gitti. Sonra da orada tıkandı işte.

Kız çok mu detaycı?
Fazla mı ince düşünüyor?

Arkadaş olması gereken bu değil midir? Yani akşam geçse aramdan önce sorarsın.
Biriyle konuşurken gerçek fikrin neyse söylersin.
Yılbaşı gibi insanların eğlence programı yaptığı bir gün daha doğru düzgün tanımadığın birini biraz daha erken bir saatte arayıp rahatsız etmek istemezsin.

Siz ne diyorsunuz?

Teşekkürler şimdiden.

elimizdeki bilgilere göre;

"kız biraz yoğun geç görüp öyle dönüyor ama dönüyor mutlaka"

"erkek tarafı evlenmek istediğini artık hayatını düzene sokmak istediğini vs. söyleyince kız önce yaş olarak evliliğin erken olduğunu söyledi"

çocuk eğer yakışıklı/tecrübeli ise, doymuş olduğundan; değilse kişiliği/kültürü nedeniyle ciddi bir şeyler istiyor. sen de ona alıntıladığım kısımlardan görüleceği üzere bir ciddiyet veremiyorsun. birbirinize uygun değil gibisiniz..
  • twelfth  (02.01.17 10:55:29 ~ 11:05:19)
@limonlucola; kız biraz zor, bayağı zor hatta evet.
Arkadaş olmak bile zor.
Eleştirileri biraz serttir, kötü niyeti yoktur ama ne düşünüyorsa söyler.

Evet birbirlerine göre değiller ve kız ciddi ilişki düşünmüyor ama yıllar sonra ilk kez birinden hoşlanmışken de en azından bir şeyler olur belki diyor.
  • Dağcı  (02.01.17 11:20:56)
kadın çok detaycı falan değil. ince düşünen biri, insanların kişisel alanını taciz etmek istemeyen biri. bence çok da doğru yapıyor. hoşlandığı kişi de olsa kendi fikirlerini söylemekten çekinmiyor. evlilik konusundaki fikrini söylemese, fikirlerini çarpıtsa ya da tamamen yalan konuşsa sonrasında kötü olacağını biliyor. bu bence kadının her fikri için geçerli aslında. erkek bence biraz kendini beğenmiş biri. o yüzden böyle davranıyor.

ben kadının erkeğe göre çok fazla olgun olduğunu düşünüyorum. yaş falan hikaye bu işlerde.
  • windowsguvenlikduvari  (02.01.17 11:57:49 ~ 13:34:46)
kızın olayları akışına bırakmayıp her hareketini detaylı düşünmesi karşı tarafa itici yada yapay geliyor olabilir

erkek de ne yapmak istediğini bilmiyor gibi , kafasında işin olmuyacagına dair düşünceler var ( mesafedir , kızın tavırlarıdır , yada herhangi birşey) uğraşası gelmiyor . içinden gelmiyor ama başka bir tercih şansı olmadığından ara ara aklına gelince geri dönüyor gibi.

mesafeyi ustte yazma nedenim gorusme olsa , konusulsa , erkeğin kaygıları gidelirse olur sanki bu iş ama diğer türlü uğrasılmaz ,boşa zaman kaybı.
  • bnmzz  (02.01.17 13:44:52)