[]

Milli Piyango "dürüstlüğü" hakkında görüşünüz (anketli)...

ön not: aşağıdaki piyango sorusuyla aynı değil. daha alengirli, entrikalı.

önemli edit: anket sayfasındaki anket başlığında bulunan şeffaf kelimesi tırnak içindeydi. karakter bozulma sorunu nedeniyle çıkarmak zorunda kaldım, unutmuşum sildiğimi, tırnak var zannediyordum. ben şeffaf demiyorum yani. sözde şeffaf diye yaratılmaya çalışılan algı hakkında ne düşünüyorsunuz. aslında olan ne diyorsunuz diye soruyorum kısaca...

okumaya üşenenler anket versiyonunu cevaplayabilir;
www.strawpoll.me

ben kesinlikle hile var diyordum. hatta birileri itiraf da etmişti. olay benim/bizim inancımızdan çok daha öte boyutlardaydı yani. gerçekti. fact idi! şimdi yeni ''şeffaf'' çekilişler nereye kadar böyle gider bilmiyorum. fakat halen hile olduğu görüşündeyim.

Acaba eskiden gülen cemaati kontrolündeydi de darbe sonrası bu bitti, son olaylar sonrası hükümet güven kazanmak için böyle her piyango, loto çekilişini artık canlı yayınlamaya başlamış olabilir mi? websiteden anladığım artık her çekilişin videosu olacak. bu akşamki milli piyango yılbaşı çekilişi de dahil.

Elbette canlı yayında da hile yapılabilir. Fakat benim sorduğum eskiden fetöcülerin elindeydi de o yüzden tamamen basına falan kapalı gizli hile hurda ile yapılıyordu da şimdi onlardın elinden çıkmış olabileceği ve idarenin güven kazanmak için yaptığı bir şey olabilir mi, yoksa zaten hükümetteydi de canlı yayında da anlaşılamayan hilenin yolunu mu buldular ondan mı böyle oldu. hangisi sizce?

not: doğduğumdan beri ateistim. yanlış olmasın yani. entry'lerle sabit zaten. sadece merak ettim, bu kadar "şeffaf" görünümlü çekilişler olunca. ekşi duyuru ahalisinin kanısı ne diye...

herkese mutlu yıllar dilerdim de hiç o tip bir insan olmadım. zaten mutluluk falan boş şeyler bunlar. kedileri seviyorum.

 
Sistem nasıl çalışıyor bilmiyorum, ama neden hile yapsınlar? Zaten çok ciddi bir vergi ve lisans parası alıyor devlet. Halk da zevkle ödüyor bu parayı, nimet abla önünde kuyruklar filan. Hükümet, cemaat her kimin elindeyse sistem zaten altın yumurtlayan tavuk. neden riske girsin?


  • amortisman  (31.12.16 22:48:52) 
Anketi cevaplayayim diye girdim ama su an seffaf oldugunu varsaymissin kapattim. Kim dedi su an seffaf diye?


  • osssy  (31.12.16 22:50:50) 
ben demiyorum şeffaf diye. sadece sanki şimdi canlı yayında yapılıyor diye yaratılmaya çalışılan algı ''şeffaf yapıyoruz'' gibi geliyor. hani güvenilirliği birçoklarınca tartışılıyor, hakkında tonla haber çıkıyor ya hile hurda yapılıyor diye, o yüzden. şeffaf olduğunu varsaydığımı sandın diye bana neyin muhalefetini yapıyon osssy arkadaşım.:)


  • kisa bisey olsun istemistim  (31.12.16 23:21:40) 
Anketin muhalefetini yapıyorum arkadaşım anlaması o kadar zor değil. Düzgün sormamışın.


  • osssy  (31.12.16 23:44:13) 
@osssy

özür dilerim fakat anlayamıyorum. anket başlığındaki şeffaf tırnak içinde. o demek oluyor ki ben demiyorum bunu. şimdi bu canlı yayın olayı başlatılarak ''bakın şefaffız'' algısı yaratılıyor. özet geçmek için de tırnak içine alıp geçtim böyle açıklamayı. zaten seçeneklerden anlaşılıyor benim bir şeyi şeffaf varsaymadığım anlaşılıyor diye düşünüyorum.

edit: pardon. şeffaf kelimesini tırnak içine almıştım sonra önizlemede tırnaklar cümleyi mahvediyor diye çıkarmıştım var sanıyorum halen. üzgünüm. o başlıktaki şeffaf kelimesi tırnak içindeydi.
  • kisa bisey olsun istemistim  (01.01.17 00:03:20 ~ 00:05:23) 
BU sene şaibe olacağını sanmam. Fakat geçen seneye kadar şaibe vardı. Aklıma fetöcülerin para kendi cemaatlerinden birisine gitsin diye canlı yayını falan iptal etmeleri ihtimali geldi...


  • gotic  (01.01.17 00:48:47) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.