gluten, yumurta, maya, inek&keçi sütü ürünleri içermeyen kahvaltı var mı?

yumurtaya ciddi alerjim var.
gluten, maya, inek ve keçi sütüne karşı da intolerans var.
şu an hiç tüketmiyor değilim ancak tüketmediğim zamanlar birçok rahatsızlığımın geçtiğini farkediyorum.
kahvaltıda ne yiyebilirim?

Kıyma kavur salatayla karıştır ye. İçine avakado ve kuruyemiş de koy. Tüm gerekenleri almış olursun.

Tost çeşitleri dene.
  • glamdr1ng  (13.12.16 21:49:09)
ekmek yerine glutensiz wasa tüketebilirsin. (çok pahalı deme çok doyurucu olduğu için uzun sürek kullanabilirsin)
peynir yerine vegan tofu falan kullanabilirsin.
zeytin, domates, biber (özellikle kapya mikemmel bi şey) Bolca tüketebilirsin.
reçel bal tok tutan lezzetli şeyler, fındık/fıstık ezmesi de öyle.
süt niyetine de badem sütü falan kullanılabilir.
hatta vegan beslenme şeklini biraz araştır, çok güzel tarifleri var süt/yumurta içermeyen.
  • bir nick var benden iceri  (13.12.16 21:54:22)
karabuğday haşla sonra fazla suyunu süz hala ılıkken elma rendele birazcık tarçın serp. ya da muz bal ve biraz cevizle karıştır. tuzlu istersen yoğurtla ye.
avokado ya ben biraz çörekotu ya da fesleğen ve zeytinyağı karışırıp sürmelk bir şey yapıyorum.
kaju, badem ile sütü yapabilirsin artan posasını da çökelek gibi tüketebilirsin. domates zeytinyağı artan badem posası ya da yine fesleğen badem/kaju posası gayet güzel oluyor.
ekmek yerine saaltalık dilimlerine bunları sürerek tüket.
acuka, zeytin, domates, salatalık, maydanoz, helva, bal, çayla bunlar bir iki de sürülmeklk şeyler gayet hoş olur.
vegan kahvaltıları da araştırabilirsin
  • fasulyek  (13.12.16 22:49:45)