"kim milyoner olmak ister?"de tel jokerinde buradan kimi aramak isterdiniz?

diyelim ki bu yarışmaya katıldınız. telefon jokeriniz için üç kişinin numarası istendi. burada kendisi hakkında edindiğiniz izlenimleri ve açtığınız duyurulara verilen cevaplarını baz alarak hangi 3 duyurucuyu arardınız ve önceliğiniz kim olurdu?

cidden merak ettim.

Aychovsky

  • dissendium  (06.12.16 22:35:18)
ayço +1, kesinlikle ayço.

  • der meister  (06.12.16 22:36:05)
sanal hayvan
shi aila
microfiction
  • misterturist  (06.12.16 22:36:33)
ben de ayçoyu arardım

  • limoncello  (06.12.16 22:36:57)
konuya göre değişir o iş. 1960 avrupa şampiyonasında sovyetler birliği'nin kalecisi kimdi diye sorsa ayço yarım saat makale anlatır adsfasdf süre biter

  • cekilmis gayfe  (06.12.16 22:38:54)
kadinlar baskin.

futbol sorarlarsa cuvallariz.
  • e haliyle  (06.12.16 22:45:27)
madonna madonna madonna kim bu adam abi?

  • lonelyman  (06.12.16 22:48:00)
@lonelyman: madonna derken? aychovsky mi?

  • m e b  (06.12.16 22:51:32)
Der mesiteri arardım soruyu bilemeyince de zuhaha diyerek güler idim.

  • qazedcsrfvtyhngujmkol  (06.12.16 22:53:04)
Valla yukarda yazılanlara bakmamıştm, mobilden giriyorum, soruyu görünce açıym da AYCHOVSKY yazıyım dedim.
Baktım herkes yazmış :)

  • megalomaniac  (06.12.16 23:01:55)
Soru güzel soru, tebrik ederim.

Eksik olduğum konuları belirleyip ona göre düşünürdüm ama ilk sıraya godoşu beklerken'i yazardım muhtemelen, soruyu bilmese bile akıl yürütme yoluyla doğruya ulaşma durumunu da göz önünde bulundurarak.
  • baba jo  (06.12.16 23:24:13)
Google a hakim bi arkadaşı arardım.

Teknikservis nikli biri vardı o yapar gibi mesela
  • nucleon  (06.12.16 23:32:04)
şu ana kadar tanıştığım herkes ilk olarak sen niye milyonere katılmıyosun lan diye soruyor, ikinci olarak da bak kesin başvuruyorum ben ilerde bir telefon jokerim olarak seni yazıyorum ok? diye ekliyor, annemin benle bir hafta konuşmamışlığı var sırf başvurmadım diye.. neyse katılmam ama katılacak olsam der meister'ı yazarım ya böyle değişik bi şeyler düşünüp doğru yaptırtır gibi

  • nundu  (06.12.16 23:50:16)
Kimse dememiş ama aychovsky tabii.

Çünkü diğerleri bilse de kindar oldukları için doğruyu söylemezler muhtemelen. :)
Sevmeyenim çok.
  • yirmisantim  (06.12.16 23:53:47)
aychovsky demeye gelmiş idim.

  • yuvarlanantencereninkapagi  (07.12.16 00:17:13)
Sağ olun, var olun da; makale yazmayı geçtim, heyecandan cevap veremeyebilirim. Bir arkadaşım vermişti adımı ama o gün karnıma ağrılar girdi. Arayacaklar da bilemeyeceğim ya da daha fenası 'Anaaaam, anamanamanamanam, ayayayayayyayayyy' diye saçmalarken süre dolacağından çok korktum. Sonuçta arkadaş yarışamamış, birkaç yarışma boyunca oturmuş sanırım. Bir de cekilmis gayfe'nin dediği gibi '1960 Avrupa Şampiyonasında Sovyetler Birliği'nin kalecisi' gibi sorularda etkisiz eleman görevi görürüm, 30 saniye dolana kadar ben ancak Google açarım; seyirciye sormak daha anlamlı. Yine de elimden geleni yapmaya çalışırım. Bilirsem de kırışırız, bilemezsem aradaki farkı ihtiyaç kredisi çeker öderim artık, n'apayım.

Ben de biraz uzmanlık alanına göre aramaya çalışırdım. Rusya, Ukrayna'lı bir şey olsa der meister'ı aramak isterdim mesela, edebiyatlı bir şey olursa papillon7, arabanın şasisi ile ilgili bir şey olursa bir3iki7 (yanlış da olabilir, karmaşıktı) ama gitmeden önce soruları bilmiyoruz; o yüzden çok riskli durum. Yukarıdan kopya çekeyim, sanal hayvan ile godoşu beklerken'i yazardım kenara.
  • aychovsky  (07.12.16 00:20:12 ~ 00:21:51)
@godoşu beklerken: yok ya, merak etmiştim sadece :)
ayrıca yarışmadan önce zaten üç kişinin numarasını veriyorsun. sonra sorunun durumuna göre o üç kişiden birini seçiyorsun.

  • m e b  (07.12.16 01:23:58)
Compadrito.

  • curiosity_killed_the_cat  (07.12.16 01:32:27)
bilgisayar kullanmaya hakim ve kültürü yerinde birisi olurdu delineron, celeron 300a olurdu sanırım ilk tercihlerim, edebiyat ve genel kültür bakımından eşim duyond u yazardım.

film ve müzik alanındaki bilgileri ile de kesinlikle rare yi yazardım.
  • basond  (07.12.16 10:07:25 ~ 10:09:35)
Basond'ın cevabını çok beğendim, buradakilere onun gibi hakim değilim ama Angelus'u bir yazardım şişkolarla ilgili bir soru gelirse diye:) ya da spor falan.

@e haliyle Futbol sorarlarsa çuvallarız demiş ama der meister var bugüne bugün futbol için de:)
  • hair freak  (07.12.16 14:39:46)