Fidel Castro !!!

Bir devir kapandı... Fikirleri yaşayacak. Uğurlar olsun Fidel.

Neler düşünüyorsunuz kendisi hakkında?

kolpacının tekiydi :) romantiklere bırakayım sahneyi onlar övsün

  • cekilmis gayfe  (26.11.16 10:52:45)
Sevmeyeni sevmem.

  • doxanikee  (26.11.16 10:59:44)
"biz devrimciliği atatürk'ten öğrendik" demiştir kendisi. keşke atatürk de kendisi kadar yaşasaydı.

  • shotgunwoman  (26.11.16 11:01:54)
fikirlerini ölmek pahasına savunan bir insanın arkasından bir devir kapandı demek yanlış bana kalırsa, saygıyla anacağım kendisini.

  • Apocalypse  (26.11.16 11:15:54)
salvadore adamo

  • cenixbike  (26.11.16 11:42:05)
ABD'nin yıkamadığı önderlerden birisiydi. İnançlı bir devrimciydi.

90'ına merdiven dayamış bir insanın ölümü oldukça beklenen bir şey, o da yıllarca bunun hazırlığını yapmıştı. Gözünün arkada kalacağını düşünmüyorum. Küba görece yoksul ancak bunu paylaşabilen mutlu insanların ülkesi şu anda. Umarım öyle de kalır.
  • sevgikusunkanadinda  (26.11.16 11:44:36)
oo yeşil montunu giyen klavyesi başına geçmiş... küçük olsun benim olsuncu bi amca, ben pek sevmem ama kürtçüler bu amcaya bakıp bakıp kendilerini tatmin ederler, niyeyse pek severler.
acaba amerika bunu yakalasaydı "benim anam da amerikalı imkan verilirse amerika'ya çok hizmetlerim olur" der miydi diye merak ederim ama geçti gitti, kısmet.

  • azizakin  (26.11.16 12:01:54)
Hakkında olumsuz görüş belirtilen cevabı es geçmek. Size de bu yakışırdı.

Bir diktatördü ve öldü. Darısı başımıza.
  • zoghurt  (26.11.16 12:35:16)
Boş boş konuşan ırkçılar, nefret söylemi kusucular gene gelmiş. Utanmadan da Fidel'i Kürtlerle bağdaştırmaya çalışmışlar.

Fikri yok zikri var, niye alıyorlar sizi buralara, hayır alıyorlar o kadar ortamlara giriyorsunuz, niye abilerimden ablalarımdan iki kelam öğreneyim demiyorsunuz şaşıyorum. Neyse, iki tokatlayayım birazdan giderim.

"Castro'nun bundan ABD'yi tek ziyareti devrimin hemen sonrasında ABD hükümetinin davetiyle olmuştu. Sovyetlere kaymasın diye hükümet onu New York'un en lüks otelinde ağırlamak istemişti. Geldiğinde Ritz Carlton'da kalmayı reddetmiş ve Harlem'de Mother Teresa otelde kalmıştı. O günden beri New York'taki yoksul zencilerin kahramanıydı.

Kaldığım yerden devam edeyim: O donemin NY Belediye Başkanı Cumhuriyetçi Gulliani idi. Bütün Devlet Başkanlarına bir akşam yemeği verdi. Castro hariç! O da o akşamı Harlem'e ziyaret fırsatı olarak değerlendirdi. Harlem'de ilerici bir kilisede konuşma yapacaktı.

Haber bizim New School'a ulaştığında hepimiz Harlem'e Kilisenin sokağına gittik. Sokağın iki ucu polis tarafından güvenlik nedeniyle kapatılmıştı. Sokağın bi tarafında Miami kökenli karşı devrimci hamam böcekleri, bi tarafında Harlemliler ve bizler. Arada polis olmasa herifler temiz bi sopa yiyecekler!"

Şimdi deyin bakayım bana, Kürtlerle kim kardeş? Şimdi deyin bakayım bana, Miamili karşı devrimci hamam böcekleriyle kim kardeş? Cuk diye oturuyor değil mi? Otursun otursun, içinize dert olsun :)
  • sevgikusunkanadinda  (26.11.16 12:36:24)
"fidel castro'yu ve sakalını severdim".
beklenen bir ölüm olsa da insan üzülüyor. dünyama ait simgeleri yitiriyormuş gibi hissediyorum. yaşamını gıptayla, hatırasını sevgiyle anacağım.

  • misterturist  (26.11.16 12:59:25)
hakkinda iki satir konusamayacak birilerinin fikirlerine de bak, diye dusunuyorum.

puhaha, ya...
  • e haliyle  (26.11.16 16:30:55)
"çok insandı"

  • burya  (26.11.16 16:58:32)