İş ilan siteleri

Günaydınlar ahali.

Yurt dışındaki iş olanaklarına toplu olarak bakabileceğim siteler var mıdır bildiğiniz? indeed.com varmış, onu bugün keşfettim. Böyle ayrı ayrı hem Amerika'daki hem Avrupa'daki ilanlara bakabileyim istiyorum. Bu kadar toplu ilan sitesi yoksa ülkelerin ayrı ayır ilan sitelerine de bakabilirim. Yani atıyorum Almanya'nın bizim kariyer.net gibi bi şeyi vardır falan.

Özetle bildiğiniz iş arama sitelerini ülke, kıta fark etmez yazıverin.

Direkt linkedin.com

DACH ulkeleri icinse xing.com
  • kuehles blondes  (15.09.16 11:01:27)
@kuehles linkedin kullanmayı hiç bilmiyorum ya. Orası böyle profil oluşturup biri seni beğensin ve iş teklif etsin gibi bi yer değil mi? İş ilanları da mı oluyor?

  • buff  (15.09.16 11:04:23)
linkedin de profilini olusturuyorsun sonra da buradan www.linkedin.com is arayip basvuruyorsun.

bunun yaninda linkedin de akttif isen ve profilin ilgi cekiciyse "head hunter" sirketlerini dikkatini ceker ve iletisime gecerler. bircok sirket "head hunter" lar ile calismakta ve sürec daha hizli ilerlemekte.

@kuehles blondes dedigi gibi almanya-avusturya-isvicre de xing cok popüler. o da linkedin ile benzer.
  • emrahday  (15.09.16 11:08:56)
  • hümanist tabutçu  (15.09.16 12:01:38)
türkiyede insanlar tembel oldukları için tüm ilanları bir sitede beklerler. iş arayan adam bir tıkla başvurayım, tek cv ile 200 yere başvururum diye düşünür. cover letter için ne var yeaa aynısı işte diyip onunla da 200 yere başvuracağının ve işe girememesinin nedeninin hep torpil olduğunu düşünür.

başvurulan ilanların %80i okunmadan tıkla başvurulduğu için alınmaz. adama sorsan adam mark zuckerberg. ama işte torpil hep kapattı önünü.

türkiye dışında böyle siteler çok popüler değil. çünkü işveren yararsız olduklarını biliyor. tek tıkla işe başvuabildiğin sitelere para akıtmayı sevmiyorlar.

ben totalde 5 ülkede tüm detayları ile iş aramayı, nerelerden neye başvurulacağını biliyorum mesela. tüm detayları ile derken o kadar sipesifik ki, bazı ilanlar sadece orada ya da o bölgedeki işverene nasıl başvurmak gerektiği ve jargon dilini biliyorumç
  • kurnaz  (15.09.16 12:24:38 ~ 12:25:48)
@kurnaz anlat tecrübelerini, biz de öğrenelim :/

  • baris daima  (15.09.16 23:59:46)