Kedi yakalama teknikleri - ileri düzey

Fazlaca gürültülü bir ara sokakta 4 aylık kadar erkek bir van kedisi buldum, arabaların altından zor çıkartıp besledim. Ciddi anlamda korkmuş yavrucak. Kutuya salam koyup yakalamayı denedim ancak kapatmaya çalışırken korktu, beceremedim. Kedi taşıma kabıyla gideceğim, içine de kokusu cazip bir mama koyup içine girmesini sağlamaya çalışacağım. Hüsran yaşamamam adına tavsiyeniz var mı?

böyle durumlarda çok yapılabilecek bir şey yok esasen, kutuyu tuzak yapmayı iyi düşünmüşsünüz. bundan başka aklıma bir de çocuk yaklaşınca kalınca bir örtüyü üzerine atıp tostoparlak yakalamak geliyor. o da şüpheli bi' yöntem, ama çocuk inatçıysa sizin de sonsuza kadar vaktiniz yoksa düşünülebilir.

yakalayınca fotoğrafını atın da yüzümüz gülsün :)
  • evde liyakat kalmamis  (09.09.16 19:55:33)
ha ek olarak kutunun kapağını çıkarıp çocuk içeri girince örtüyle kapamayı düşünebilirsiniz. her iki cevabımda da kutu derken taşıma kabını kastediyorum.

  • evde liyakat kalmamis  (09.09.16 19:57:49)
Sjdhskhslshs korktuğum cevaplar geldi ben kaleci eldiveni bulup gideyim anlaşıldı durum.

Catnip serpeyim taşıma kabına şimdi aklıma geldi.
  • kaymaktutmayansicaksut  (09.09.16 20:09:04)
lol ne yazık ki catnip her kedide işe yaramıyor.

  • kahoan  (09.09.16 20:18:27)
tavuk ciğeri de haşlayabilirsin. yemek yerken ensesinden de yakalayabilrisn aslında.

www.youtube.com

bu ekstrem tabi biraz ama yşne de iş görür evcil hayvansa elinle tut, kucaklamaktan daha güvenli
  • hasmetizm 2046  (09.09.16 22:27:13)
Krem peynir +1

Kaleci eldiveni sart.
Bir de, battaniyeyi cikartmak o an zor olabilir, gerekirse bir havlu kullan, havluyla ikisini at icine.

Kutuyu diklemesine tutan biri olursa daha rahat sokarsin.

Once arka ayaklarini sokacaksin.

Eger havlu falan olmadan da yakalarsan sakin once kafasini sokup poposundan ittirmeye calisma.
Kutunun ustunden ayaklarini sok ve iceri birak dussun gerekirse, bir sey olmaz.
Kolay gelsin :)
  • blatta hiberna  (10.09.16 00:16:33)
cat nip belki işe yarayabilir. birde büyük kedilerde boyundan tutmak zararlı olabiliyor dikkatli olun.

  • selam  (10.09.16 02:50:33 ~ 02:51:45)
bu arada eklemek istedim, bazı kediler o taşıma kutularının kapısı kapalı bile olsa esnetip kaçabiliyorlar.

çok da az rastlanan bir şey değil, benim altı kedimden ikisi bunu yapabiliyor/yapıyor.
o yüzden kapağı kapadıktan sonra koli bandıyla falan sarıyoruz kutuyu.

koli bandıyla sarmasanız bile elinizi kapağın üzerinde falan tutun.

gerçi dört aylıkken bunu yapabilecek gücü olmaz ama yine de başkaları için de uyarı olsun.
  • blatta hiberna  (10.09.16 03:01:26)