Barınağımıza destek olmak ister misiniz?

Duyuru'nun güzel insanları, uzunca bir süredir bilfiil barınak gönüllülüğü yapmaktayım. Ankara'da belediye desteği olmadan sadece gönüllülerin ve hayatlarını oraya adamış iki güzel insanın çabaları ile yürütmeye çalıştığımız bir barınağımız var: Hayvan Kurtarma Derneği Rehabilitasyon Merkezi. 400 civarında köpeğimiz, bir tane keçimiz, bir de buzağımız var. Hayvanların çoğu terk edilmiş, kazalı, hasta ve sakat olarak alınmış, tedavileri yapılmış, bazıları iyileşmiş, bazılarında ise arazlar kalmış, Türkiye'nin dört bir tarafından gelen canlar. Biz 5-10 kişilik çekirdek bir gönüllü grubu ve fırsatları oldukça yardıma gelen diğer gönüllü dostlarımızla birlikte hayvanların tedavilerine, mama masraflarına yetişmeye çalışıyoruz; yeri geliyor kafeslere girip kaka temizliyoruz, yeri geliyor mama su dağıtıyoruz, yeri geliyor kafes tamir ediyor kulübe çakıyoruz, yeri geliyor o kadar sıkışık durumda oluyoruz ki lokanta lokanta gezip hayvanlar için yemek artığı topluyoruz.
Lakin ne yazık ki her şeye yetişmemiz mümkün değil. Özellikle şu sıralar normalden daha fazla mama sıkıntısı çekmeye başladık. Borç yazdırarak tanesi 45 liradan 100 paket mama aldık ancak bu barınağın 10 günlük mama ihtiyacını bile karşılamıyor. Bu sebeple gelecek bağış ve mama desteklerine çok ihtiyacımız var. Bir paket mama gönderseniz ya da az da olsa bir miktar bağışta bulunsanız bile yeter, bizleri çok mutlu edersiniz. Bağışlarınızı TR41 0001 2001 2970 00161 00017 IBAN numarasına Hayvan Kurtarma Derneği adına gönderebilirsiniz.

Ayrıca barınağımızdaki bir köpeğe koruyucu aile olup aylık mama gönderebileceğiniz, fırsat buldukça gelip onunla vakit geçirebileceğiniz bir de candostu projemiz var.
haykurweb.wix.com

Facebook sayfamız: www.facebook.com

Web sitelerimiz: hayvankurtarma.org
hayvankurtarma.wordpress.com

Merak ettikleriniz olursa, destek olmak isterseniz benimle burada veya sözlük üzerinden irtibat kurabilirsiniz.
Sevgiler :)

Hemen yardım edemeyebilirim ama ilerleyen günlerde elimden geleni yapacağım.

  • pomknos  (06.09.16 15:41:36)
Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi İlko Sitesi

2839. Cadde No: 25 Mavi Ev

Çayyolu – ANKARA

Adresine iki paket mama yolluyorum yarın temizmama.com dan, alıcıya ismine ne yazayım?
  • hasmetizm 2046  (06.09.16 23:12:31)
@hasmetizm Hayvan Kurtarma Derneği-Zekiye Köklü yazabilirsiniz.

Teşekkürler :)
  • buff  (06.09.16 23:51:35)
dernek hesabiniza bagisla destek olacagim.
bir de bu can dostu projesi super fikirmis, ileriki donemde degerlendirilir. gelmeden haber vermek, randevu almak gerekiyor mu?

  • mavicorap  (07.09.16 18:19:45)
Hayır istediğiniz zaman gelebilirsiniz :) hafta sonları özellikle epey kalabalık oluyoruz.

  • buff  (07.09.16 18:58:52)