Ben mi abartıyorum bu durumu? Normali mi bu?

Pazar günü saat 19.00'da Büyükçekmece'de gerçekleşecek kokteyle damat ve gelin sizce ne zaman giriş yapmalı? Kokteyli düğün takip edecek.

20.15 deniyor ben çileden çıkıyorum, bence fazlasıyla geç. Gelecek insana ayıp, te bir ucu zaten şehrin üstelik ertesi gün pazartesi.

Ben mi çok abartıyorum?
Bence salona giriş en geç 19.30 olmalı bu durumda. Haydi 19.45 olsun.

Kokteyl olacaksa normal. Boş boş gelin damatı bekleyecekseniz sıkılırım ben de olsam.

  • alwayschargeneverbend  (01.09.16 19:51:32)
20.15 ideal

  • nrmnm  (01.09.16 19:55:01)
Ee, tamam da gelen insanların hangi saatte geldikleri geleni ilgilendiren bir durum. Damat ve gelin makul saatte içeri girerler, zamanında gelen zamanında gelir gelmeyen kokteyl kısmının sonuna.veya düğünün neresine isterse ona yetişir. Giriş ne kadar geç saat olursa düğün i kadar uzayacak, insanların eve dönüşü o kadar geç olacak. Ertesi gün is var ya?
Büyükçekmece'den dönmek zaten 2 saat.

  • kaymaktutmayansicaksut  (01.09.16 19:55:52 ~ 19:57:22)
malesef normali o :/

  • sta  (01.09.16 19:57:45)
Ya genelde 1 saat opsiyon koyuyorlar düğünlerde. Ancak toparlanma, oturma filan. Normal yani.

Ben pazar günü düğüne karşıyım. Düğün dediğin cumartesi olur. O zaman böyle sorunlar da olmaz.
  • fraise  (01.09.16 20:01:57)
kimse düüğüne saatinde gelmediğinden öyle oluyor ama saçma evet.

  • basond  (01.09.16 20:07:37)
20:00 20:30 arası idealdir.

  • England  (01.09.16 20:43:15)
Abartmıyorsun 75 dakika düğün başlasın diye bekletilmez insan ayıp hakkaten.

Yeni nesil düğün organize eden firmaların halt etmesi oldu 19:00 da başlatma işi. Düğün kına sünnet 20:00 de başlar 20:30 a kadar toplaşılmış olunur düğün başlar. Geçende bizi de böyle 19:00 da çağırdılar ben de vaktinde giderim. Apar topar hazırlanıp çıktık. 1 saat gelin damat gelsin de kına başlasın diye bekledik. Dün ifşada paylaştığım işte öyle can sıkıntısı zamanıda çekilmiş bi fotoydu hatta.
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (01.09.16 21:00:19 ~ 02.09.16 04:43:40)
Bizim koktely 7'de baslamis. 7:30da da nikah kiyildi. Cmt dugunuydu

Ama gercekten insanlar erken gelmiyor. Okuz gibi tam nikah kiyilirken gelenler var o nedenle 9a kadar bile sarkiyor.

Bi de allah askina kaynak adamlar evleniyor birak kendileri karar versin ne zaman gireceklerine :)
  • la noix  (01.09.16 21:24:19)
Hic abartmiyorsun, bence asiri haklisin. Saat 7de basliyor diye kostur kostur hazirlanip 8 ceyrege kadar beklesem ben galiba o kokteyl masalarini kemiririm. Ayip boyle seyler, efendi gibi kac yazdiysan o saatte kiy nikahini, gelen giden de seni irgalamasin bi' zahmet. O ne bicim is ya.

  • evde liyakat kalmamis  (01.09.16 21:27:38)
@la noix, benim karara karışma imkanım yok maalesef de evde kendi kendime sinirleniyorum düşündükçe. :) azıcık acep biraz geç olmaz mı filan dedim o kadar, o da uni arkadşım olduğundan evlenen. Ama ben hala gelenlere saygısızlık olduğunu düşünüyorum, erken de kalkılmaz o da ayıp

  • kaymaktutmayansicaksut  (01.09.16 22:37:13)
İnsanlar zaten 19:30-20:00 arası gelir çoğunlukla.

"Ertesi gün Pazartesi, geç olur" diyorsanız kokteyl saatini erkene çekin..
  • burfak  (02.09.16 10:38:12)