siz napardınız bu durumda?

iki üç kere filan gördüğüm, arkadaşım diyemeyeceğim ama tanıdığım bir kız var. ortak arkadaşlar vs var. güvenilir biri. iki hafta önce bana ulaşıp eşcinsel olduğunu ailesi öğrendiği için evden kaçmak durumunda kaldığını, ailesinin ölümle tehdit ettiğini ve şehirdışında bi arkadaşının yanında kaldığını ve maddi açıdan zor durumda olduğunu söyledi. 4-5 kişi para toplayıp 300 lira yolladık yaklaşık. bugün yine mesaj atmış ve yine para istiyor. cidden zor durumda olabilir ama ikinci kere bunu yapmak biraz şey değil mi sizce de? hani neden iş bulmuyor mesela? siz ne derdiniz ben mesajını hala açmadım ama böyle de ayıp oluyor

Para filan gondermezdim ben olsam. Hayır kurumu filan misiniz siz, ne alaka?

  • elorelia  (29.08.16 00:03:03)
2-3 defa gördüğüm kişiye para falan yollamam. Hatta borç para vereceğim kişi sayısı iki elin parmaklarını geçmez.

  • la rana  (29.08.16 00:04:18)
kredi almıyor mu öğrenciyse? illaki birikmişi vardır. ben inanmadım. ikinci kez vermen saçma olur. verme bence.

  • ruhen hastayim ben  (29.08.16 00:05:23 ~ 00:05:42)
Gondermezdim ben de. Ilkinde yapmissiniz insanliginizi.

  • isott  (29.08.16 00:05:38)
Evet ikinci kez bunu yapmak biraz şey. Vermezdim para falan.

  • aquarium  (29.08.16 00:06:58)
iki üç kere gördüğüm insana bu iyiliği kesinlikle yapmam. bi de ikinci kez istemiş. tam yüzsüzlük.

  • sttc  (29.08.16 00:09:50)
hikaye bile kolpa geldi bana. gitsin çalışsın. bir daha yollamazdım.

  • cekilmis gayfe  (29.08.16 00:09:54)
Kiz uyusturucu bagimlisi olabilir mi temiz bir kiz miydi? Evden kacip, atilip samimi olmadigi insanlardan para tirtiklamaya calismak akilli insan isi degil. Ya cidden cok muhtactır ki oyle gozukmuyor, ya da surekli harciyordur bir seylere. Arkadasinin yaninda kaliyor orada yiyip iciyor. Parayi ne yapıyor peki? Bir de 300 tlnin uzerinden ne kadar sure gecti?

  • alwayschargeneverbend  (29.08.16 00:24:30)
Ben önce dediklerinin doğruluğunu kontrol etmeye çalışırdım bir şekilde. Dediklerini bir şekilde doğrulamadan para göndermezdim. Ortak arkadaşlara falan sordururdum ya da buluşup yemek ısmarlayıp işin aslını öğrenmeye çalışırdım. Kafamdaki 'Neden iş bulmuyorsun' sorusunu orada da sorardım. Ne kadar zamanda harcamış parayı, ne yapmış? İki günde mi, iki haftada mı bitirmiş? Ya da ailesine ulaşmaya çalışırdım mesela. Madem ailesi gerçeği bildiği için kaçıyor; ailesinden saklayacak bir şey yok demektir. Bu şekilde dediğini doğrulama yolları arardım. Doğrulamadan gönderme taraftarı değilim ama ciddi bir konu olduğu için gerçekten uğraşır ve mesai harcardım buna. Kendi önemli olmayan işlerimi bırakır, doğruyu öğrenmeye uğraşırdım. 'Benim de birkaç güne param olacak, o zaman göndersem?' deyip araştırırdım. Kanıt bulamazsam vermek istemediğimi söylerdim.

Eğer doğruysa, kaç kere tanıdığım çok önemli değil, yardım etmeye çalışırdım. Dedikleri doğru çıkarsa, bu kadar zor durumda olmadan benden para istemezdi. Evimi bile açardım uygun durumdaysa ama evdekilerin onayı olması gerek; olmadı, uygun bir ev arkadaşı bulmaya çalışırdım. Çok büyük para vermezdim, veremem zaten ama az bir para ile 'Yapabildiğim bu' falan derdim. Arkadaşlara 'Böyle böyle biri iş arıyor, ne yapabiliriz' derdim. Kısa vadede yorucu ama dediği yanlışsa zaten bu uzun sürece gelemeyecektir.

Biraz angarya ama ipin bir ucunda ciddi bir konu var. Bana konuyu açtığı andan itibaren artık sorumluluğum sayıyorum bu tür şeyleri. Çünkü ipin bu ucundaki risk ağır ve artık bildiğim bir şeyi yeniden bilemez hale gelmem imkansız. Günüme konsantre olamam. Belki beceremem, o kadar becerikli değilim, hayat kurtarıcı olamayabilirim; yapabilsem kendi hayatımı daha kurtarırım ama elimden geleni yapmaya çalışırım.
  • aychovsky  (29.08.16 00:30:48 ~ 00:33:42)
sıra sana gelene kadar kaç kişi vardır onun etrafında kim bilir. bunu meslek edinen uyanık tiplerdenmiş gibi geldi. ne koparırsam diye bakıyordur.

  • zgrydn  (29.08.16 00:54:12)
under my dick november general tadında takılırdım sallamazdım.

  • bass solo take one  (29.08.16 01:01:34)
hocam sizi tanistiran kisiye anlatın durumu
aramasını istemiyorum deyin.

  • kingcyrax  (29.08.16 16:07:40)
Sizi s.kiyor.net

  • yirmisantim  (29.08.16 16:58:44)