Roma & Floransa'dan yiyecek ne getirmeli?

Ağustos sonuna doğru Roma - Floransa (San Gimignano) - Venedik şeklinde bir rotayla İtalya'yı eşimle gezeceğim. Açıkçası dönüş için özellikle şarap ve benzeri alkol, zeytinyağı gibi İtalya'dan alınması gereken içecek/yiyecek almayı planlıyoruz. (Domuz vs. sıkıntı teşkil etmiyor)

Önerebileceğiniz başka alınması gereken veya "şu şarabı alın", "gelirken şu salamdan alıp gelin" diyebileceğiniz bir şeyler varsa önerilerinizi bekliyorum.

makarna tabiy

  • cekilmis gayfe  (08.08.16 00:09:21)
prosciutto di parma - ayrica orada deneyerek et alabileceginiz bir cok dukkan var, deneyerek begendiklerinizi alin derim
parmesan
prosecco
  • kassiopeia  (08.08.16 00:14:37 ~ 00:15:17)
Prosciutto di parma +1

Parmigiano (parmesan peyniri)

Floransa'dan Chianti şarap alın. Markası Cortebaldi. Coop veya coin markette baya ucuzdur.

Tatlı olarak Canola mutlaka yiyin.
  • suicides underground  (08.08.16 00:16:16)
Makarna almanıza gerek yok bir numarası yok. Burda da aynısı var.

Bir de finocchio (rezene) sebzesi alabilirsiniz çok güzel oluyor salatalara.
  • suicides underground  (08.08.16 00:18:20)
Maleficent uyardı sağolsun canola değil cannoli olacak o tatlının adı.

  • suicides underground  (08.08.16 00:30:27)
makarna dediysek kelebek makarna değil domuzlu makarnalar var ondan :)

  • cekilmis gayfe  (08.08.16 00:36:21)
bir cevap değil ama duyurunuz ağzımı sulandırdı.

  • yuvarlanantencereninkapagi  (08.08.16 01:08:08)
venedikte sirandan bir supermarkette cok guzel sarap ve cesitli peynirler bulabilirsiniz. floransanin saraplari guzel. roma'dan yukedip tasinacak bir sey yok.

  • ubi dubium ibi libertas  (08.08.16 01:22:08)
cevaplarınız için teşekkürler, yuvarlanantencereninkapagi senin için de yiyip içeceğiz :D

  • ufoozgur  (08.08.16 08:16:31)
Prosciutto overrated. Yine de tadina bakmali tabi. Neyse. Gerci prosciutto di parma, prosciutto crudo, prosciutto die san daniele falan filan var. hangisinden nefret ettigimi hatirlayamadim ansjs

Sey pecorino (dop yazan olsun, fistiklisi da super)
Mozzarella di bufala (marketten acik alabilirsiniz)
Burrata (hassssstasiyim, mozzarellaya benziyor ama degil. Inanilmaz bisey)
Scamorza

Sarabj yazmis zaten herkes. Bir klasik olarak, chianti.

Salamlardan da
Fistikli mortadella
Coppa piacentina
Salsiccia var, bratwurst a benzer biraz.
Salame milano vb vb.
  • kuehles blondes  (08.08.16 08:57:52)