Buzdolabından araba gibi ses gelmesi

Çok yüksek ses çıkartıyor ve soğutmuyor pek. Tamirci çağırmadık daha ama anlayan varsa böyle bir durumda arıza nedir? Yeni almak için müsait değiliz maalesef.

aynisi rahmetli dolabimizda oluyordu. dolabi karsimiza aldigimizda sag yan distan, goz karari buzlukla normal sogutan kismin birlestigi yere osmanli tokadi atinca duzeliyordu bir sureligine. (10 dakikayla 1 saat arasi)

birkac ay tokat manyagi olan dolap bir gun kendini oyle bir sessize aldi ki, motoru durdurup sadece ic isiklari yanar halde kaldi. heralde fener olarak is gorecegini sandi darbelerin etkisiyle ama gozunun yasina bakmadik.
  • ateistanbul  (26.07.16 21:27:51)
@ateistanbul o zaman yeni arayışlara girelim :)

  • six packsiz  (26.07.16 21:44:55)
bizimki de buz yapıyor daha 6 sene dolmadı. bir arkadaşım ateistanbul gibi dedi, ses çıkarıp buzlanıyorsa hayır gelmiyormuş. servis çağırın.

  • for day to break  (26.07.16 22:11:02)
arkasındaki rezistans gibi olan yerlerde olmalı sorun.

  • qazedcsrfvtyhngujmkol  (26.07.16 22:13:28)
Benim dolap da yapmıştı aynısını, hatta ilk anda yan daireden matkap sesi geliyor sanmıştım :)
Ama içinde buz birikmiş, kapısı açık kalmış olabilir demişti servisten gelen tamirci. 30 ya da 40 liraya yapmışlardı. Ama hemen çağırın çünkü uzun süre öyle kalırsa içinde bişeler yanıyormuş filan

  • şubatsonrası  (26.07.16 22:29:37)
arkası duvara değiyor mu acaba?fazla yaklaştırdıysanız olmuş olabilir.

  • mungojerry  (27.07.16 02:00:33)