Bir şeyler okurken anlatım bozukluğu

Özellikle internette, sözlükte redditte forumlarda falan bir şey düzgün yazılmamışsa, yani anlam kargaşası varsa, tam ne demek istediği belli değil ise resmen çıldırıyorum. Bu eksik bi kelimeden de kaynaklanabilir, yanlış kullanılmış bi kelimeden de. Aynı cümleyi üç kere falan okuyorum, ne demeye çalışmış bu angut diyip daha da sinirleniyorum. Ama hakikaten sinirleniyorum yani agresifleşiyorum, agresifleştikçe kendime de kızıyorum.

Sizde var mı böyle bir şey, napmak lazım? Dert oldu resmen ya bana. Eskiden yoktu bu tarz bir durum.

Valla yapacak bir şey yok. Az sinirlenmeye çalış diye önerebilirim sadece :)

Ben de uyuz oluyorum. Anlatım yanlışı, yazım yanlışı vs. O "de"ler filan oofff..
  • lcha  (22.07.16 15:35:50)
Düzen takıntısı obsesif kompülsif bozukluk belirtisi olabilir. Çözüm olarak biçimden çok anlama bakmak gerek. Anlayamazsanız zorlamayın, geçin.

  • dissendium  (22.07.16 15:36:01)
fazla olmasa da hafifi var bende. bugün bi' asker arkadaşım mesaj atmış, hayatımda ilk kez cuma mesajı alıyorum, çok heyecanlandım ama virgül kullanmadığı için mesajı anlamak 30 saniyemi aldı. mesaj şu:

"toplu vurdukça yürekler onu top bile sindiremez hayırlı cumalar."
  • nathanieltroy  (22.07.16 17:26:50)
ben de sinirleniyorum. geçen gün bir üniversitenin yetenek sınavına girdim, orada çizmemizi istedikleri cümle feci bozuktu. herkes çizmeye başladı, ben sinirden bir 5-10 dakika çizemedim.

"parktaki spor aletleriyle spor yapan ve onları izleyen en az üç kişi" diye cümle mi olur amk? kim en az üç kişi olacak spor yapanlar mı spor yapanları izleyenler mi toplamı mı? SEN NE DİYON NE?
  • nolmus yani  (22.07.16 20:27:19)