Bu Tipler gerçek mi?

www.kadinlarkulubu.com

Bu insanlar gerçek mi yoksa troller mi? Nasıl birşeydir bu?

Maalesef gerçek.

  • neferkitty  (25.06.16 21:45:33)
gerçek troller

  • basond  (25.06.16 21:46:38)
ne bekliyordunuz ki, chopin mi tartışacaklardı?

  • anonymice  (25.06.16 21:47:38)
Cevap veren bir kişi "ne saçmalıyosunuz hurafe bunlar" dememiş.

Zeytin yapmaz ama kiraz yapar diye cevap var. :)
  • ihanet kac kisilik  (25.06.16 21:48:20)
Hayir, troll onlar.
Edit: Bunlardan bir suru var tabii gercekte. Hepsi internete girse ortalik yikilir.

  • stavro  (25.06.16 21:48:59 ~ 22:37:58)
Maalesef gerçek. Eğitimsiz toplumlarda inanılmaz hurafeler dönüyor. Akıl almaz derecede hem de. Bunlar troll atalarımız tarafından binlerce ortaya atılıp, sonra ciddiye mi alındı bilinmez ama aklının almayacağı şeyler var. Bunlar internet bulunca böyle oluyor. Maalesef gerçek.

Buna ek olarak akşam ıslık çalmak cinleri çağırır, akşam tırnak kesmek günahtır, saçının görünen her teli için 1421412 yıl yanacaksın, sakız ölü insanların eti gibi şeylerin yanında hep bir arkadaşın başına gelen, inanılmaz fantastik ve sadece bir arkadaşın arkadaşı ya da bir akrabanın tanıdığının başına gelen birbirinden saçma hikayeler var. Buradan çık, gittiğin ilk köyün kendine özgü bir hurafesi vardır mesela. Kendine özgü olmasa da yaygın.
  • nawar  (25.06.16 21:53:21 ~ 21:53:34)
insanlar ilk çağlardan beri açıklayamadıkları fenomenleri mitleştiriyorlar. sene 2016. bu ablalar doğum lekesini açıklayamıyorlar. sonuç, gerçekler.

  • evde liyakat kalmamis  (25.06.16 21:53:25)
%100 gerçek. aslında vakti zamanında senin annen ananen de inanmış olabilir bu tarz şeylere ki benimkilerden duymuştum onlar inanıyordu. hala da inanıyorlardır. ama genç nesilin de inanması şaşırttı beni.

  • kelepir  (25.06.16 22:07:26)
Birde hamile kadının canı çilek çektiyse ve yiyemediyse çocukta çilekli doğum lekesi oluşur olayı var :)

  • jazzabel  (25.06.16 22:07:55)
Hahha çok güldüm bu ne ya la, bu tiplerin doğacak çocuklarına yazık ya:p
Ben de gerçek olduğunu düşünüyorum. Zeytin yiyip sırt kaşımak ahaha:) bir tanesi de annesi hamur açarken sırtını kaşıdığı için beyaz lekeli doğmuş :)) ben de merak ederdim neden bu kadar ben var vücudumda diye meğerse annem zeytin bidonu devirmiş:):):):) gece gece iyi geldi bu haha hala gülüyorum :))

  • body electric  (26.06.16 02:14:41)
Linkteki sadece ilk yaziyi okudum. Ve burada yazilanlari okudum.

Annem bana hamileyken ensesine bilerek isteyerek gilaburu surmus. Gilaburu mevsimi geldiginde ensemde kizariklik olusuyor. Mevsimi gecince de kizariklik gidiyor. Annem denemek istedigi icin surdugunu kendisi soyledi.
Yani boyle seyler oluyor, olabiliyor. Cahillik vs. ile iliskilendirmemek gerek. Bu tarz dogum lekesi olan tanidigim bircok insan var.
  • isott  (26.06.16 05:15:53)
basond+1 o nedenle besliyor muyum diye bakmadan politik trolle uğraşırım mesela. çünkü okuyup inanan var. onlar da oy atıyor.

burada bile bunu yazacak kapasitede insan var. troll diyorsunuz da hepsi değil işte, kaçıp gidiyor siz onun o kadar salak bir soru sorabileceğine inanmadığınız ve trollükle suçladığınız için falan.

zaten zamanında öyle bir troll gelmiş ki dünyaya milat kabul edilmiş o gün. en büyük troller milatla başlar (çokokrem müziği) böyle olmasalardı, trollüğün ne anlamı kalırdı.
  • godoşu beklerken  (26.06.16 05:58:06 ~ 05:59:02)
merhaba. ciddi ciddi üzülüyorum ya böyle şeyler okuyunca. ben böyle düşünen bir insana he he der geçerim bir daha da görüşmem. hurafe desen sen kötü oluyosun. yakın arkadaşım olsa lan siktir git mal mısın derim ama esirgemem.

  • libertine  (26.06.16 10:00:55)