kosun gelisme var! staj icin ufak bir "odev" verdiler!

evet sonunda red cevabindan baska bir mail aldim, ama onda da benden isteneni dogru anlayip anlamadigimdan emin degilim.

e-mailde benden belirttikleri 2 bolgeden 5'er "stockist" secmemi ve neden onlari sectigimi belirtmemi istemisler. web sitelerindeki haritadan nerede hangi stockist var gorebiliyorum. ama ben bu stockistleri neye gore sececegimi bilmiyorum. farkli kriterler olabilir; ornegin amac urunun merkezden stockist'e kisa surede nakliyesiyse ayri, bizim urunleri cok fazla almadigi icin tesvik etme amacimiz varsa ayri karar alinmali.

bir de o belirttikleri 2 bolgede zaten 5'er tane stockist yok. 2'ser tane var ikisinde de.

bu arada stockist ne demekmis, anam babam usulu shop, retail outlet'in british english'iymis.

eger ilgilenen ve yardimci olmak isteyen olursa mesajla mailin kopyasini ve mevzubahis web sitesini gondermek isterim.

ben olsam farklı kriterleri kendim belirleyip,ona göre farklı seçenekler hazırlayip bunlari yollardım.

  • valkin rockefeller  (25.05.16 22:53:36)
konuyu bilmiyorum da almancayla ilgili bişiyse yardım edebilirim

  • ben de  (25.05.16 22:53:41)
@ben de, tesekkur ederim ama almancayla alakali degil maalesef. ingiltere'de bir sirket. sirket dedigimde de sadece 2 calisan var sanirim adfsdfs

  • letheavendangered  (25.05.16 22:55:45)
bence maili buraya kopyalamalısın, daha net cevap alabilmek için. bölgedeki nüfuslanma dağılımına göre ağırlık merkezleri belirleyebilirsin. bu yoğunluk ortalama olarak oradaki dükkan sayısını bu dükkan sayısı da gerekli perakendeci sayısını gösterir. senin stockistin için iyi bir sebep olabilir. uzaklık ile ilgili bir algoritma kurabilirsin tüm merkezlere dağıtımın min kaynak ile yapılabilmesi için. eğer bu şirket spesifik bir üründe yoğunlaşıyorsa talepleri tahmin edip o bölgelerde perakendeci bulundurman daha mantıklı vs. ne için istedikleri önemli dediğin gibi. ana amaç ne ki :/

  • glamdr1ng  (25.05.16 22:59:44 ~ 23:00:59)
o halde mail su:

Please check out all our current stockists (you can find them on our website) and send me 5 potential ones in an area called 'Clapham' and 5 in an area called 'Camden'.

bu da websitesi: nixandkix.com
  • letheavendangered  (25.05.16 23:01:52)
yok mu yardim eden? :( neye gore potential? neyin potansoyeli? :(

  • letheavendangered  (25.05.16 23:30:00)
senden hali hazırda çalıştıkları stockistler arasından seçim yapmanı değil, bölgedeki diğer stockistleri (onların ürünlerini satmayan) inceleyerek, hangilerinin bu marka için uygun olabileceğini söylemeni istemişler.

yani bölgede 2 tane olması sorun değil. bu 2 taneye hangi 5 stockisti ekleyebiliriz demiş.

büyük ihtimalle büyümeye çalışıyorlar ve ürünlerinin dağıtabilecekleri yerleri genişletmek istiyorlar. ürünün fiyatını, twitter'da, vs. bahseden insanların nelerden bahsettiklerini inceleyip, reklamları varsa bunları inceleyip kimlere hitap ettiğini tespit etmelisin.

ayrıca fazla stockist bulunan bölgedeki stockistleri inceleyip, ne tarz yerlerin bu ürünleri sattığını bulmalı ve bu tipe uyan stockistleri istedikleri bölgede tespit etmelisin.

güzel bir sunumla da hazırla.
  • of dream and drama  (25.05.16 23:47:15)