şirkette "oha, vay anasını, öh bee" dediğiniz olaylar oluyor mu?

şirket içi olaylardan bahsediyorum. örneğin bizde geçen sene 5 kişilik temizleme oldu. şef, mühendis, teknisyen hepsini uçurdular.

x sorumlusu ile y sorumlusunun birbirine tekme tokat daldığını gördü bu gözler :O

  • devilred  (23.05.16 22:59:18)
Sirket kampusunde yasayan bir kac kisi kira masraflari olmadigindan bir sure para biriktirip ev almisti.

  • crown  (23.05.16 22:59:56)
belki soruna cevap olmayacak ama şunu söylemek istiyorum. bir şirketin, bunların için de en kıdemli mühendis, teknisyen de olsa 5 kişiyi çıkarması hiç de "oha" denecek bir durum değildir. gayet normaldir.

geçenlerde bir duyurunun altında, hamile kadının işten çıkarılması veya hamile olan bir kadının işe alınmamasıyle ilgili birkaç şey yazılmıştı, hatta orada da şirketlerin hayır kurumu olmadığını belirtmiştim. yani, sen o şirket için artık istenmeyen adamsan, gidiyorsun.
  • dead and broken  (23.05.16 23:00:11)
çok eskiden daha çömezken herkes harıl harıl çalışıyor ofiste. hışımla finans müdürü içeri girdi yanımdaki masadaki muhasebe şefinin masasının önünde durdu "hemen tasını tarağını topla defol git burdan hemen hemen defol" diye bağırmaya başladı. adam hiç istifini bozmadı. hiç sallamadı resmen ya :) saat 17:30 falandı. saat 18:00 olunca adam hiç bişey olmamış gibi toparlandı kartını bastı çıktı gitti :)))

  • kakao  (23.05.16 23:05:59)
seks skandalı + ot yetiştirme skandalı.
ikisi de basına yansıdı.

yeter mi duşbegcim?
  • manuel mandalina  (23.05.16 23:08:26)
@kakao

Adam geldi mi diğer gün ? En heyecanlı yerinde kesmişsin.
  • kelepir  (23.05.16 23:08:44)
Müdürlerden biri cd mış.
Bakım müdürüyle üretim müdürü, yarı mamüllerin arasında halvet ederken basıldı. Var mı arttıran?

  • Goddard  (23.05.16 23:14:14)
Global bir firmanin Çin şubesindeki yoneticilerinin tamaminin yolsuzluga bulasmasi. Hepsinin işten çikarilmasi ve mahkeme dava işleri.

  • japon askeri  (23.05.16 23:15:43)
bizim tuvalette biri çöpe sıçıyormuş. temizlik görevlileri de artık başa çıkamayıp uyarı yazısı yazmışlardı. artık kaç kez sıçtıysa :D

  • la noix  (23.05.16 23:23:27)
bizim ofiste bir kiz sekreter , yardimci vb diye alinmisti. kiz nisanliydi. cok da tatli bisi yesil gozlu, fizigi yuzu duzgun. kiz isten cikti. bizde calistigi 8 ay boyunca kizin ofiste elden gecirmedigi evli erkek kalmamis. ben haric ki ben evli degildim.

var mi buna benzer :) hatta kiz bana da yazmisti ama ben nisanli diye beni arkadas olarak goruyor diyerek ciddiye almamistim.
  • charlotte blanc  (24.05.16 00:08:59 ~ 00:10:09)
Ben size neler anlatırdım da ifşa olurum neyse, bizim iş yerinde bir rehin alma olayı oldu. Basında çok küçük bir yer edindi, 3-4 cümle ile geçiştirildi.

  • Polaroid  (24.05.16 00:09:14)
bilmiyorum, umrumda değil çünkü

  • gokhan atestepe  (24.05.16 01:00:51)
temizlikçi abla ile başka bir temizlikçi amca basılmıştı. buna şaşırıp tartışmıştık kendi aramızda. durumu en çok eleştiren iki kişi bir hafta sonra şirket aracında basıldılar :) bir seferinde de genel müdür çağırmıştı beni. eşinin hamile olduğunu, zor durumda olduğunu mümkünse porno sitelere erişimini açmamı istemişti :)

  • delidir yakalayin  (24.05.16 01:44:53)
bu başlık efsane olur söyleyeyim :D vay be milletin şirketinde ne seks dönüyormuş arkadaş...

benim kısa bir süre çalıştığım yerde (bir tek sekreter kadındı) tek duyduğum şey daha önce birinin tuvalette osbir çektiği, temizlikçinin sperm bulduğu falan.
  • rodriguez2  (24.05.16 01:52:03)
bizim evli tas gibi ceo'yla evli tas gibi bilmem ne müdürü, yine evli tas gibi bi takım lideriyle evli ama eh bi kadın okuldaş ayagına 4lü tatile cıkıp kızlı erkekli oda karması yapıp bunu da şirkete ödetiyorlar. hayır madem bi nane yiceksiniz bari kendi paranızla yapın. muhasebede arkadasın olunca da duyuyorsun.

  • galandar kostumu  (24.05.16 01:53:34)
Adamlar/Hanimlar ki bunu yapanlar icin souluyorum calismaktan ziyade sevismeye geliyorlar demek ki. Ve ay sonunda parayi aliyorlar bide ayın elemani seçildikleri zaman düşünemiyorum. Cok iyi sevistiniz alin buda ödülünüz.

Valla benim eski çalıştığım sirkette bir kadinin 5 kisiyi idare edip en sonunda birinin digerini anlamasi ile ortaya cikan durum vardi. Ki olmayan bir sey degilmis normal sonuc.
  • Game Over  (24.05.16 02:07:27)
sadece ozel sektorde olsa iyi. kamuda da neler neler oluyor ama hep "kaset siyaseti" olarak biliniyor sonra.

  • bim tribi  (24.05.16 07:52:28)
anlatsam inanmazsınız
anlatmasam daha iyi aslında...

  • basond  (24.05.16 09:36:35)
Kadrolaşabilmek için 120 kişi iki sene içinde, performanslarına bakılmadan işten atıldı.

  • aychovsky  (24.05.16 09:40:51)
eski çalıştığım yerde mesai saatlerinde 4-5 polis ofisi basmıştı. bütün bilgisayar ve sunuculara el koyuyoruz diye. filmlerdeki gibiydi :)

  • givemesomesubstance  (24.05.16 09:46:19)
genellikle seri üretim fabrikalarında vardiyalı çalışılıyorsa deli seks döndüğü bilinen bir gerçektir. çalıştığım her firmada vardı. son çalıştığım yerde patron, ik müdürü ve muhasebe müdürü kadın ile yatıyordu ve bu kadınlar arasında büyük bir soğuk savaş vardı. kadınların ikisi de evliydi. en sonunda muhasebe müdürü işten ayrıldı, ik müdürü de eşinden boşanıp patronla yaşamaya başladı.
ağzımız açık kaldıydı anasını satayım.

  • hakim oynayin dedi  (24.05.16 09:48:37 ~ 09:49:10)
Çalıştığım kuruma Dallas demek daha doğru olur.x Müdürle y asistan arasında uzun süren aşk kıvılcımları hepimize tsunami etkisi yaptı.Kendisini herhalde şirketin genel müdürü statüsüne kadar getireceklerdi.Lakin ki öyle de değildir.Herkesin popisi kendine oldu.Kız evrakta sahtecilikten disiplin kurulu kararıyla 1 günde şutlandı.İçimizin yağları eridi mi? Çokta güzel eridi.

  • eurabatres  (24.05.16 09:54:52)
Eski patronum üretim müdürünü yukarı çağırıp, adam ıslık çala çala elleri cebinde merdiven çıkarken son adımını atmasıyla yumruklamaya başlamıştı. Sonra da etek giydirdi müdüre ama sağlam dövmüştü dağ gibi adam kıpkırmızı çıktı odadan :)

  • aslmtn  (24.05.16 09:58:07)
ay sabah sabah ne güldüm bunlara:))

  • mza  (24.05.16 10:10:34)
1.iş yeri;iş girdiğim ilk hafta patronun hıyar, senin ağzına sıçarım dediğini duyup şok olmuştum. Bir de birini türk kahvesi içtiği için azarlamıştı. 1,5 yılda o kadar çok kişi çıktı ve çıkarıldı ki aklımda kalanlar;

8 yıllık elemanı da siktir git diyerek işten çıkarmıştı.
Şirketi fazla mesai yaptırıp para ödemedikleri için şikayet eden arkadaşı bulup iki dakika da uçurdular.

2.iş yeri; burada da 6 ay çalıştım, sebepsiz yere ben dahil 5 kişi işten çıkartıldı. Benim işten çıkartılma şeklim sms yolu ile oldu. Çalışanlardan biri mobinge dayanamayarak iş yeri içinde intihara teşebbüs etti. Kurtuldu ama kadını işten çıkardılar.

3.iş yeri; şizofren bir tip vardı, onun hikayesi çok, ilginçlerinden biri iş yemeğeindenn sonra geceyi otelde geçirip, faturayı şirkete ödetmesi ve şirket bunu örtbas etti.

Olaysız 4.iş yerini arıyorum.
  • geçerkenugradım  (24.05.16 10:16:25)
şirketin 40 yıllık patronunun intörn makine mühendisi arkadaş kızıp bir hafta işe gelmemesi. patronun bu süre zarfında (1 hafta) intörn öğrencinin kendisinin üzerine oynadığını düşünüp zaten hasta olan karısının üzerine gitmesi kadının hastaneye kaldırılması, hastanede kadının uyuyup bir daha uyanmaması kapanış olarak kadının ölmesi.

  • dokuzonbeş  (24.05.16 11:08:08)