Masa Başı Çalışanlar

Selam duyurunun beyaz yakalilari, masa basi calisanlari guzel insanlar

Gunumun yaklasik 7 8 saati bilgisayar basinda gecmekte ve oturus pozisyonum direk kambura yaklasti. Spor yapsam da bel cukurlugu cok ben de belimi destekleyecek bir sey bakiyorum. Klasik burosit kolcaksiz sandalye var bunu degistirme sansim yok. Nasil dik durmayi saglarim calisirken oneriniz var midir?

dik durmak bir alışkanlıktır. dik dura dura dik durursun. barfiks de duruş pozisyonunu ve iskeletini güçlendirir.

  • fucking machine in my head  (15.05.16 15:04:52)
bel destekli yastıklar var onlardan alabilirsin.

  • in vino veritas  (15.05.16 15:07:16)
@fucking machine in my hand

Sporda sirt hareketlerim var anca sikinti belde sanirim belim gucsuz onun icin ozel bi hareket var mi?

@in vino veritas

Peki bu yastiktan alsam oturdukca sekli bozulmaz degil mi?
  • Take it away honey  (15.05.16 15:24:00)
Bel destekli yastıklar +1

Babam da 20 yıl falan öyle çalıştı. Öğle aralarında çıkışlarda hep spor yapıyordu.
Doktor annemle kardeşimin beli için pilates ve yoga hareketleri vermişti. Onu araştırıp evde yapabilirsiniz. Basit şeyler zaten. Rahatlatır sizi.
  • jazzabel  (15.05.16 15:26:35)
yani benimki bozulmadı, bozulacağını düşünmüyorum.

  • in vino veritas  (15.05.16 15:27:29)
yoga da alternatif cevap olsun

  • jedilance  (15.05.16 15:53:11)
Pilates demeye gelmiştim, yogaya da +1 olsun:)

  • babilbaligi  (15.05.16 17:40:30)
Ben de gunde 8 saat masa basindayim. Spor yapmadigimda boynum belim fena agriyor. Bizim ofistekiler bel destekleri kullaniyor ben de alacam oyle birsey. Spor cok onemli bel destegiyle kurtulamazsin bir de otururken belini ve boynunu rahatlatacak hareketler var, istersen onlari bi arastir. Basit esneme harejetleri bunlar, rahatlatiyor.

  • it could be wrong  (15.05.16 17:47:35)
bel destekli yastığa ilaveten şunu diyebilirim zaten denmiş ama..
dik duruş bi alışkanlıktır 18 19 yaşında ben de bildiğin kambur yürüyodum annem hep söyleniyodu dik yürü diye. sonra hakkaten kafaya taktım moralimi bozdu derken alışkanlık edindim kendime ne zaman iki büklüm yürüsem hep doğrultmaya başladım sırtımı son 3 4 yıldır annem hep yanında küçük kalıyorum nası dik yürüyosun diyo. bişe beğendiremiyoruz valideye sdfds

  • KidLazer  (15.05.16 18:35:29)