Tesbih hediye etmem gerekiyor, tesbihten hiç anlamam

Adam yaya yaya oturanlardan, hediye olarak gidecek, hatırında kalalım diye.

Kehribar tesbih seviyormuş, tesbihin t'sinden anlamam. Şöyle bir baktım da damla kehribar, sıkma kehribar vb çeşitleri varmış galiba. 350 TL aşılmasın istiyoruz.

Gözüme hoş gelen kehribar tesbihi mi almalıyım yoksa bunun kalitelisi hangisidir, nasıl anlarız?

Sadece link atmaktan ziyade nereden almalı, alırken neye dikkat etmeli?

Teşekkürler şimdiden.

YER: iSTANBUL

www.tesbihane.com şöyle bir site var.

  • arockm  (06.05.16 12:54:29)
kuka ya da oltu derdim guzel durdugu icin. ama o fiyata guzel kehribar alinir.

  • diego de almagro  (06.05.16 13:19:38)
koyunpazarında gramafon kafenin yanında bulunan tespihçiden alabilirsin. sıkma olan toz kehribarı sıkıştırıp yaptıkları , damla olan ise reçinenin doğal hali diye biliyorum. ama nasıl anlarız konusunda bilgim yok.

  • 1917  (06.05.16 13:35:27)
www.inantesbih.com
burada bir arkadaşım çalışıyor . el yapımı ürünleri var çok güzeller.çok titiz ve özenli ustalar , zaman içinde sorun olursa ücretsiz tamir bakım yaptıklarına şahit oldum.

  • devilone  (06.05.16 13:44:46)
ben de inan tespih demeye geldim, ama ayni inan tespih mi acaba? cemberlitasta yerleri var. eger gidebilirsen seni iyi sekilde yonlendirirler, detayini bilmiyorum ama kehribarda cesit/kalite cook fazla.

edit:bsktim, ayni yermis
  • galandar kostumu  (06.05.16 15:00:15 ~ 15:02:30)