"Six packs" nasıl bu kadar çabuk olabilir?

Erkek arkadaşımın yaptığı bir "extreme abs workout" program videosu yüklü pc'de. Böyle dakika tutarak dinlenmenden yaptığımız 10 dakikalık bir şey. "reverse chrunch" dedikleri itmeli ters mekikler, "plank" ya da işte bacakları kaldırıp parmak ucuna dokunma gibi minder hareketleri var, o kadar. "Old school" dedikleri zor bir program kabul ediyorum. Ama ben bunu evde canım sıkıldıkça yaptım, 1 ay oldu olmadı. Bugün farkettim ki göğsümün altından başlayan bildiğin six packs halinde kaslarım ortaya çıkmış durumda, inanamadım! Beslenme falan iyi, koşuyorum ve pilates yapıyorum ama bu iş nasıl bu kadar çabuk olabilir?! Hala gözlerimi inanamıyorum. Bilen varsa pazarlamaya falan çalışalım: 1 ayda six packs! Bu nasıl olabildi ?

zaten spor yapıyorsan ve kas yapın uygunsa çıkar.
sen zaten ön hazırlığı beslenme spor vs ile yaptıysan bir kaç ayda üzerine düşüp çıkarabilirsin.

  • basond  (27.04.16 13:20:40)
Bildiğin six packs ya! Ben hala bilerek, isteyerek, üzerine düşerek yapmadığım için çok tuhaf geliyor. 1o dakiklık emekle nasıl? Ama akşama hava atıcam :)

  • shadowcat  (27.04.16 13:41:10)
zayıf erkeklerdeki karın kasları şişman kızlardaki memişler gibidir. sayılmaz.

heee.. "erkek arkdaş" detayını kaçırmışım. bazen görmüyorum böyle şeyleri.
  • kargn  (27.04.16 13:41:50 ~ 13:59:09)
kargn, kadınım. ( ya da seni anlamadım)

  • shadowcat  (27.04.16 13:45:19 ~ 13:48:40)
En üstteki iki pack şişman değilsen zaten çok kolay bir şekilde çıkar.

  • arnold schwarzeneger  (27.04.16 13:53:03)
packler zaten antrenmanla değil yağ oranıyla belirginleşir. daha dışarı çıkması içinde karın kaslarının gelişmesi gerek. sen yağ yakmışsın ve belirginleşmiş. devamında kasın geliştikçe avuçlanır hale gelebilir.

  • skid row  (27.04.16 13:56:09)
yağlı bir karnın yoksa ve kas yapın müsaitse 1 ay düzenli yaparak elde etmen çok normal ki.. ki yaptığın hareketler de öyle "amaaan aklıma gelince 2 mekik çekiyorum" hareketleri değil. Karın kaslarının 5 dakikadan çok çalıştırılması karnın iyice kasılması demek ve 1 ay boyunca bunu düzenli yapıp "6packslerim ne kolay çıktı" diye şaşırmana ben şaşırabilirim :) Ha bu arada karın tembel bir kas. O nedenle çalışmayı bıraktığında eski haline hızlıca dönebilir.

Ha bir de ille pazarlayacam dersen orta kiloda birine yaptır ve sonucu gör.
  • lcha  (27.04.16 13:56:44 ~ 13:57:10)
six packs yazıp durmuşun da six pack o. çalışırsan çıkar bunda şaşıracak bir şey yok.

  • cekilmis gayfe  (27.04.16 15:09:59)
six pack demek garip geliyor. Herbir şekli pack olarak düşündüğümden çoğul olsun istiyorum, olmaz mı öyle? Niye bu kadar sert cevap geldi ki, şaşırmamın nedenini söyledim.

  • shadowcat  (27.04.16 15:16:31)
yoo sert değildi çalışırsan çıkar bunda şaşıracak bir şey yok. pamık gibi cevap.

  • cekilmis gayfe  (27.04.16 15:20:40)
altılı paket demek olduğu için 's'in olmaması daha iyi.

şey gibi altılı bira paketi gibi;
invibed.com
:(
  • air  (27.04.16 15:32:54)
toptan hepsine paket diyoruz yani. Ben küçük küçük 'pack'ler düşünmüştüm, onu kısaltmışlar sanmıştır ahahahaa. 7 cüceler gibi :( tamam. six pack.

  • shadowcat  (27.04.16 15:57:00 ~ 15:58:03)
  • mimikikili  (04.05.16 15:27:44 ~ 15:29:14)
şunu da unutma www.youtube.com

  • basond  (04.05.16 15:35:53)