iphone se 64 gb usa den getirtme

diyelim ki telefonu getirttik. 500 dolar veriyoruz şimdiki kurla 1.409 lira yapıyo. sonrasında vergisi, kayıt parası cartu curtu dahil bu telefon ne kadara denk gelir? yurtdışından getirttiğimize değer mi?
bir de yurtdışından gelen iphoneların 1 yıl tr'den alınan iphoneların garanti süresi 2 yıl diye duydum doğru mudur?

Bir tanıdığının pasaport kayıt hakkını bulabilirsen ne ala. Ama bulamazsan 150'ye satıyorlar burada tabi telefon o şahsın adına kayıt oluyor ileride sorun olabilir. Ayrıca 100-150 civarı vergi dairesine harç yatırıyorsun. Dediğin gibi 1 yıl garanti olayı var. Buradan almakla arasında ufak fark kalıyor o da garantiyle kapanır bence.

  • six packsiz  (21.04.16 16:59:42)
Donanımsal farklılık olduğu için ABD cihazlarına Türkiye'de (Avrupa'da) garanti vermiyorlar. Garantisi olmaz. Ayrıca ABD'de 500 dolar değil, yaklaşık 550 dolar. 500 dolar olarak görünen vergisiz hali.

Özetle Vergi dahil şimdiki kurla 1550 tl civarı desek. Pasaport hakkınız yoksa 150 lira o, 130 lira da vergi. Toplam 1830 liraya gelir aşağı yukarı. Üstelik garantisiz. Tabii bunun TR'deki fiyatı da 2400, size kalmış.
  • himmet dayi  (21.04.16 17:42:56 ~ 17:49:07)
ingiltere'den alırsan, kdv'yi (vat) ülkeden çıkarken iade ediyorlar. ve böylece çıplak fiyatına almış oluyorsun. biraz daha faydalı olabilir.

  • fever  (21.04.16 17:52:37)
vat-return işlemi için, mağazadayken görevliye söyleyip ilgili evrakı düzenletmen gerekiyor.

  • fever  (21.04.16 17:53:01)