embesil windows 10

yeni laptop aldım, windows 10'la geldi, en başta ingilizce'yi seçmeme rağmen sadece tarih ingilizce gözüküyor diğer her şey türkçe

ses ayarlarında sıkınıt yaşıyorum, google'ladığımda genel olarak hp pavilion x360'ta bu sorunun olduğunu gördüm videolar falan var yapayım dedim. device manager'ı bulmam lazım ama bulamıyorum. ara'ya tıklayıp cihaz yö yazıyorum bana "cihaz yönetimine kaydol" diyor

www.youtube.com
aradığım şu videodaki adımlar

teşekkürler

Takib. Eve gidince bakarim. Dil icin simdilik yol gostereyim. Ingilizce yuklu degildir onu yuklemeniz lazim.

edit: atom karıncanın dediği gibi oraya girip ses sürücülerinin driver'larını aratın. windows 10 internet üzerinden otomatik arayıp bulacaktır istediğiniz driver'ı.
  • floydian  (06.02.16 17:05:15 ~ 17:47:43)
Device manager, cihaz yöneticisi değil aygıt yöneticisidir.

Bilgisayara sağ tık yapıp yönete tıklarsanız rahatça gidebilirsiniz.
  • atom karincanin torunu  (06.02.16 17:29:12)
www.google.com.tr

işte tam da bu yüzden embesil windows. kendi sitesinde bile cihaz yöneticisi diyor

teşekkürler @atom

@floydian dil konusunda yardımcı olabilirsen çok büyük sevaba girersin :)
  • la noix  (06.02.16 18:11:53)
Embesillik windows 10'da değil.

edit: Kendi sitesinde yazanda bir anormallik yok. Metnin tamını okursanız orada Aygıt Yöneticisi olarak belirtildiğini görürsünüz.

Windows sesini açmaya çalışırken 'Ses Aç' ve 'Ses Kıs' butonları aramıyorsunuz sanırım.

En başta seçtiğiniz dil için de yazılan metni okusaydınız mesela, o dilin işletim sistemi dili değil, sistem dili (bölgesel ayarlar vs.) olduğunu anlardınız.
  • himmet dayi  (06.02.16 18:16:42 ~ 18:19:36)
bir burası var adım adım anlatmış direkt download linkleri ile.
www.itechtics.com

bir de şu video var bu 2. videodaki olay daha kolay ve rahat gibi. windows 10 kullanmadığım için ikisine de kefil olamam ama ikisi de sağlam görünüyor.
www.youtube.com
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (06.02.16 18:29:52)
@himmet dayı bana laf sokmak için zaman harcayacağına "aygıt yöneticisi" dediğinin windows 7 için olduğunu, sonraki windowslarda "cihaz yöneticisi" olduğunu, hatta windows 10 için türkçe bir yönerge bile olmadığını görürdün

ayrıca en başta seçtiğim dil için yazılan metni okumadığımı varsayman da sanırım laf sokmaya fazla vakit harcamandan
  • la noix  (06.02.16 18:48:14 ~ 18:48:38)
@la noix

i.hizliresim.com

bak bakalım windows 10'da aygıt yöneticisi için Türkçe yönerge var mıymış, yok muymuş.

Eğer en baştaki metni okuduysan daha feci. Okuduğunu anlamakla ilgili bir problemin var sanırım.
  • himmet dayi  (07.02.16 14:14:52)
windows.microsoft.com&v1h=win8tab1

Bak bakalim ne diyor "open device manager"
Hatta madem bi ton bos vaktin var tikla ingilizce mi turkce mi

Ben tuketici olarak bu bilgiye ulasmada zorluklarla karislasiyorsam embesildir

Sanki bill gates gibi savunma bana sen de
  • la noix  (07.02.16 14:45:59)
Bu arada okudugunu anlamakta kim sikinti yasiyor o kadar guzel gosterdin ki...benim sordugum ne senin attigin resim ne

Bill gates'lige soyunmadan ilkokula geri don
  • la noix  (07.02.16 14:47:18)
Device Manager'ı bulmam lazım demişsin. Ben de sana Device Manager, yani aygıt yöneticisinin resmini attım.

Google'da 4 kelimelik bir arama yapsan mesela çok rahat bulabileceğin bir şey için yüzlerce insanın emek harcadığı bir şeye embesil diyebiliyorsun. Kullanma o zaman :) Bir sürü alternatifi var. Git pardus falan kullan mesela. Embesil neymiş o zaman görürsün.

Ayrıca savunurum microsoft'u. Bu da seni ilgilendirmez. İlk okula sen geri dön, orada windows falan anlatıyorlar artık. Öğrenirsin en azından.
  • himmet dayi  (07.02.16 20:57:47 ~ 20:58:45)