Diş Apsesi ve Tedavi Ücreti

Selam duyurunun güzel insanları

Yaklaşık 1 ay önce ortodontik tedaviye başladım. Bugün sabah ağrı ile uyandım diş etimde şişlik vardı. Doktorumu aradığımda gün içinde hastaneme gel diş eti uzmanı arkadaşa gösterelim dedi. Normalde özel muayenehaneye gidiyorken böyle diyince Ankaradaki Bayındır hastanesine gittim. Röntgen çekildi falan baktı doktor apse dedi antibiyotik ve gargara verdi. Diş taşı olduğunu temizlik yapılacağını da söyledi. Asıl sorum şu bu işlemlere 250 TL para istendi. Sizce çok mu pahalı benim mi ruhum fakir anlamadım? Tecrübeli olanlar fikir verirse çok sevinirim.

normalde diş hekimleri muayeneye ücret almıyor ama bayındır hastanesi alıyor olabilir. dolasıyla apsenin drenajı yapılmadıysa sırf muayene ve temizlik için o ücret alınmış. Film çekildiyse onu da ilave etmiş olabilirler. Diş taşı temizliği de detertraj kapsamında ise TDB fiyat listesine göre 200 tl civarında tutuyor. Buna gittiğiniz yere göre ilave ücret çıkarabiliyorlar. Fiyat çok uçuk değil ama daha ucuzu var mıdır derseniz kesin vardır tabi. Dijital röntgen için ücret almayan yerler de olabiliyor.

www.tdb.org.tr
  • neferkitty  (04.02.16 19:23:14 ~ 19:31:32)
Oha, sadece röntgen ve diş taşı temizliğine 250 TL. istemişler. Diş taşı temizliği zaten düzenli gidilen diş doktorlarında dolgu/kanal tedavisi/kaplama sonrası ücretsiz yapılan bir işlem. Panaromik röntgen 50-60 Tl. aralığında. Bildiğin soygun bu bence.

  • hadi hadi  (04.02.16 19:38:22)
bayındır hastanesi pahalı bir hastane.. göz muayenesine sadece muayene benden 150 tl istemişlerdi. başka yerde 30 tlye yaptırdım.

  • sizofren06  (04.02.16 20:04:45)