çeviri desteği

bağlamı, öncesi sonrası hiç önemli değil. şu aşağıdaki başlıkların çevirilesimesine yardımcı olabilir misiniz? basitçe bir çeviri olabilir.

2 - General Obligations

The Contractor shall perform the services under the Contract with due care, efficiency, in accordance with the best professional practice.

3 - Assignability

An assignment is any agreement by wich the Contractor transfers its Contract of part thereof to a third party. The contractor shall not, without the prior written consent of the Client, asign the Contract or any part thereof, or any benefit thereunder.

4 - Subcontracting and Exclusivity
Any agreement by which the Contractor entrusts performance of a part of the services to a third party is considered to be a sub-contract. The Contractor must seek the prior written authorisation of the Client before entering into a sub-contract. This authorisation will be based on the services to be subcontracted and the identity of the intended subcontractor. No sub-contract can create contractual relations between any sub-contractor and the Client.

2 - Genel Yükümlülükler
Anlaşmayı üstlenen kişi, sözleşme çerçevesindeki hizmetleri önem ve verimlilikle en iyi profesyonel çalışmalara uygun şekilde sağlamalıdır.

3 - Devredilebilirlik
Devretme, tarafın (yani anlaşma taraflarından biri) kendi sözleşmesini üçüncü bir partiye transfer ettiği bir anlaşmadır. Anlaşmayı üstlenen kişi, müvekkilin kıdemli yazılı rızası olmaksızın sözleşmeyi ya da sözleşmenin herhangi bir kısmını ya da herhangi bir kârını/hakkını devredemez.

4 - Taşeronluk ve Münhasır Haklar/Kullanım Hakkını Verme
Tarafın, hizmetlerin bir kısmının performansını/işini üçüncü bir partiye ödünç vereceği herhangi bir anlaşma alt-sözleşme olarak düşünülür. Taraf, alt-sözleşmeye girmeden önce müvekkilin kıdemli yazılı yetkilendirmesini aramalıdır (elde etmelidir yani). Bu yetkilendirme, taşeronluşturulacak hizmetlere ve müstakbel taşeronun kimliğine dayalı olacaktır. Alt sözleşme, herhangi bir taşeronun veya müvekkilin arasında sözleşmeli ilişkiler yaratamaz.

basitçe bu şekilde çevirdim. belki düzeltecek olanlar da vardır.
  • m e b  (23.01.16 14:23:54)