mount & blade nasıl oynanır?

ya şimdi ben bu oyunu altım ama nasıl oynayacağımı anlamadım. bu oyunda tam olarak ne yapıyoruz? görev mi yoksa savaşa mı giriyoruz? karakterimi yarattım ama ne yapacağımı anlamadım tam olarak. bilale anlatır gibi anlatır mısınız?

mevzu köy muhtarlarından, şehirdeki valilerden ve lordlardan belirli görevler alarak gelişmek. kendini sevdirirsen paralı asker oluyorsun, para kazandıkça ordunu büyütebiliyorsun. sonrasında lordluk ünvanı falan geliyor, savaşlardı kuşatmalardı derken olaylar gelişiyor.

takip etmen gereken sabit bir senaryo yok. görev alacağın lordu, seçeceğin tarafı falan sen belirliyorsun. taleworlds'deki ayrıntılı rehberlerden faydalan.
  • zgrydn  (23.01.16 13:15:20 ~ 13:16:35)
demircide çalış, fakir soylunun çocuğu ol, sancaklı ve yapılı başlarsın, ite köpeğe vassallık için muhtaç olmazsın. harlaus göt, sancar götoğlu göttür. kergitle svadyaya dalma. rodokla bozkırlarda yalnayak koşturma. evlenmek için acele etme. oyunda çok ileri gidersen lordlar devletine/isyanlarına katılmaktan çekinecektir. sadakatsiz lordlar oyundan eleniyor, sonlara doğru 4-5 kaleli lordlar türüyor, kaleler el değiştirirken. 4-5 kale sahibi adam da kendi kralını bırakıp sana katılmıyor. yani kalradyayı birleştirmek gibi faşizan emellere hiç bulaşma. o diyar adam olmaz.

  • kargn  (23.01.16 14:11:01)