Yds icin calisma stratejisi

Yds de basarili olan arkadaslar nasil calistiniz? Kelime agirlikli mi calistiniz yoksa gramer agirlikli mi ? Bir de ilk sinavdan misal 50 alip ikincisinde 70-80lere cikaran var mi?

Ben sadece test cozdum ve kelime calistim, 70'e ciktim. Yalniz konu eksigim yoktu. Eger 50'yi sallamadan aldiysan, bol bol test cozup eksik kaldigin konulara goz atabilirsin. En onemli sey kelime tabii. Vocab camp diye kucuk bir kelime alistirma kitabi vardi, tavsiye ederim.

  • evrim halkasi  (14.01.16 00:17:57)
gramerde sıkıntı varsa gramer çalış. Kelimenin çalışılabileceğini düşünmüyorum zamanla bir şeyler okuya okuya izleye izleye kafaya işliyor bazı şeyler. Bol deneme çözerek çeviri mantığını anla, ben ilk çözüdüğümde tam yapamamıştım sonradan "haaa böyle tam olarak, kelimesi kelimesine istiyorlar" diyip ona dikkat ederek çevirmeye başlamıştım.

ilk 15-20 soru falan kelime, proposition, phrasal verb sonrası hep paragraf-anlama-çeviri falan zaten.
  • rodriguez2  (14.01.16 00:21:05)
Denildiği gibi sallamadan 50 aldıysan 70 e çıkabilirsin. Bir de bence deneme çözme. onun yerine diyalog, cümle tamamlama, çeviri vs gibi kategorik test çöz. böyle yapınca ben daha çok hız kazanıp istediğim puanı almıştım. denemede istediğin sonuç çıkmayınca motivasyon düşüyor.

ayrıca kelimeden ziyade phrasal verb ezberlemek daha çok işine yarar bence. yinede yds de çıkan kelimeler gibi pdf dosyaları oluyor nette. onlara da bak mutlaka.
  • desktopu  (14.01.16 00:43:20)
Önce bi' tane soru bankası alın, kitap yds'de çıkacak soru tiplerine göre bölümlere ayrılmış olsun; her bölümden bir test çözüp en çok nerede hata yaptığınıza bakın: kelimede mi, paragrafta mı, gramerde mi... Ardından ona göre çalışırsınız.
İlk denemelerimde 50'lerdeydim, sınavdan 90 aldım.

  • o my god they killed kenny  (14.01.16 00:45:05)
proficiency for kpds
cesur öztürk

didik didik et kelimeleri.

bol şanslar
  • rakicandir  (14.01.16 00:56:06)
40 küsürlerden 76,25'e çıktım. Gramer olayını algılayabilseydim -Türkçe de bile anlamıyorum- daha da artardı.

Bol bol test çözdüm. Başka bir şey yok. Ne kadar çok soru o kadar iyi.
  • unique hint kumasi  (14.01.16 08:39:16)