adres değişikliği nasıl oluyor

ikametgah değişimi nasıl oluyor? nereye gitmem lazım.

nüfus müdürlüğünden yapılıyor. gidip yeni adresini söyleyeceksin onlar da sana bir kağıt verecekler onu taşındığın yerdeki muhtara vereceksin.

eğer e-imza, mobil imza kullanıyorsan e-devletten de yapılıyor.
  • historien  (05.01.16 12:19:27 ~ 18:27:28)
Adina bir fatura olmadan nufus mudurlugune gidersen bise yapmazlar. Geri kalan prosedur historien'in dedigi gibi

  • şubatsonrası  (05.01.16 12:30:45)
Adınıza fatura olması şart değil. Oturduğunuz evde hala başka birisi ikamet ediyor görünüyorsa o zaman isteyebilir, onun dışında istemez. Ayrıca fatura yoksa kira sözleşmesi de yeter. Ev sizinse tapu da yeter. Muhtara vermeniz gereken bir kağıt da yok; nüfus müdürlüğü işleminizi anlık yapar, sistemde de anlık güncellenir, e-devlet üzerinden de kontrol edebilirsiniz.

  • Abdurrahman  (05.01.16 12:35:02 ~ 12:36:04)
Mobil imza kullanıyorsan internetten yapabilirsin.

  • poseidon1  (05.01.16 12:46:29)
sözleşme yeterli değil kesinlikle fatura istiyorlar. eyüp nüfüs müdürlüğüne gittim geri döndüm

  • zenc  (05.01.16 14:22:13)
nasıl oluyorsa sanırım farklılıklar var. ben geçtiğimiz ay anlattığım şekilde yaptım.

nüfus müdürlüğüne giderseniz fatura falan gerekmiyor. daire dolu görünüyorsa belki o zaman sözleşme yahut fatura gerekebilir.

muhtara vermeniz gereken bir kağıt var. zira bana verdikleri kağıdı muhtarlığa vermedim ve sanıyorum bu sebepten e-devlette halen eski adresim görünüyor.

ha tabi eğer sözleşme ve faturanız varsa hiç nüfus müdürlüğüyle uğraşmayıp muhtara gidiyorsunuz onlar hallediyor.
  • historien  (05.01.16 18:27:15 ~ 18:32:15)