insanla ne zaman duygusuzlaşıyorlar?

ne yaşıyorlar da duygusuz bir mahluk haline geliyorlar

kırıldıkça. yıprandıkça. gözleri açıldıkça.

  • cetoxim  (23.11.15 16:50:29)
en son agar.io oynarken ortak oynayan tipler beni acımasızca yediğinde duygusuzlaştım. hikmet çıkarmak istiyorsan online flash oyunlar bile yeterli.
şu meşhur afrika vahşi yaşam belgeselinde öldürmeden antilop yavrusunu yiyen makaktan sonra sarsılmıştım ilk. makak mıydı babun muydu neydi bilmem ama çok acımasız ve umursamazdı. hey gidin. hayat gibi.

  • kargn  (23.11.15 16:51:50)
çocukluktan çıkınca

  • buzdagi  (23.11.15 17:20:09)
Duygusal ve hassas yapılı olmanın kendisine zarar verdiğini anlayınca.
Bir de mesela insanlarla birebir iletişimde olmak zorunda olduğun bi işin var. Bütün insanlığınla ve hassasiyetinle çalıştın, belki yıllarca. Yani sadece işini yapıp geçebileceğine rağmen karşındakine saygıyı hiç ihmal etmedin, olabildiğince yardımcı olmaya çalıştın, yeri geldi onlar için bazı olanaksızlıkları olanaklı hale getirdin, onlar için endişe ettin. Ama birileri sana saygısızlık yaptığında, emeğini hiçe saydığında, sana hiç hakkı olmadığı halde bağırdığında o zaman "Sçiim böyle işe de böyle mahluklara da" diyosun ve sen de duygusuz bi mahluk olabiliyosun.
Ama kimsenin tamamen duygusuzlaşabileceğine ihtimal vermiyorum, daha doğrusu vermek istemiyorum. Bahsettiğim örnekte iş yerinde insan ilişkilerinde duygusuzlaşabilirsin ama işten çıktığında zavallı bir yavru kedicik yeniden duygularını harekete geçirecektir.
Uzattım biraz ama sonuç olarak insanı duygusuzlaştıran şey, daha önce onu bi şekilde üzmüş, kızdırmış, yıpratmış şeyler veya kişilerdir bence.
  • aylayktumuvitmuvit  (23.11.15 18:08:34)
öldürüp asıp kesenleri mi diyorsun, onların sorunu duygu yoksunluğu değildir zannımca. onların sorunu akli melekeleri. arızalı ya da yok.

  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (23.11.15 18:11:29)
uykusuz'da sandik ici'nde anlatmisti karikaturist. icindeki cocugun oldugu an sanirim.
spoiler--
is adamiydi, acilen toplantiya yetismesi lazimdi, hastanelik bir cocuk gorur sokakta, ve ona yardim etmeye calisan bir kac baska cocuk. o anda ya cocuga yardim edip toplantiya gec kalacak ya da bananeciligi sececekti.
---
aklimda kalan nadir cizimlerden biriydi, bir bulsam keske.
  • bir varmis bir yokmus  (23.11.15 18:18:43)
güvendiğin insanlar seni yarı yolda bıraktıktan sonra, birçok defa sevdiğin inandığın insanlar tarafından kazık yedikçe, sırtından bıçaklanabildiğini anlayınca ve hayal kırıklığına uğradıkça, diğerleri tarafından kırıldıkça, insanlardaki bu olağanüstü acımasızlığı gördükçe...

  • dimia  (23.11.15 19:37:11 ~ 19:39:40)
Herkes güzel güzel anlatmış teşekkür ederim ;)

  • john  (23.11.15 22:16:18)