kediniz günde kaç saat uyuyor?

kedilerin çok uyuduğunu söylerler ama benimkinin bu aralar çok fazla uyuduğunu düşünüyorum. akşam işten geldiğimde 1 saat civarı uyanık kalıyor yemek falan yiyor sonra 1-1,5 saat uyukluyor. arkasından bir yarım saat daha dolanıyor ve yine 1-1,5 saat uyukluyor. en sonunda beraber uyumaya gidiyoruz.
sizinkinin rutini nasıl?

yaşla alakalı olabilir. benimkiler ben evdeyken uyumuyor, evde olmayınca günün çoğunu uyuyarak geçiyorlar(mış). geceleri de sabaha doğru ayaktayız :)

  • passion rules the game  (19.11.15 20:57:32 ~ 20:57:41)
14-15 saat uyuyorlar bizimkiler.

Şu da bilgi:

"Uyku tüm kedilerin en doğal dinlenme biçimidir. Kediler günlük işlevlerini gerçekleştirebilmek için uzunca bir süre uykuya ihtiyaç duyarlar. Kedilerin gün içinde uykuya ayırdıkları zaman, yaş ve aktiviteye bağlı olarak 14 ile 18 saat arasında değişmektedir. İnsanlarla karşılaştırıldığında kediler yaklaşık 2 kat daha fazla uyurlar. Kedilerin bu uzun uykuları bizimki gibi kesintisiz değil, kısa aralıklarla tekrarlanan hafif uykular şeklindedir. Toplam uykularının ancak üçte birinde derin uykuya girerler. Kalan uyku diliminde ise dış uyarılara açık, yarı uyanıktırlar. Yeri gelmişken olası kazaları önlemek için bir hatırlatma yapmakta fayda var. Özellikle kışın kediler soğuktan korunmak için arabaların motorlarında veya lastik üstlerinde uykuya dalabiliyorlar. Sabahları arabamızı çalıştırmadan önce lastiklerine bakıp arabanın kaput kısmına gürültü yapacak şekilde vurursak derin uykudaki bir kediye istemeden zarar verme ihtimalimizi ortadan kaldırabiliriz."

www.kedici.com.tr
  • whimsical  (19.11.15 20:58:57)
aynen sizin kedininki gibi bir düzeni var. bende anlamıyorum bütün akşam uyuyup sonra benimle sabaha kadar nasıl uyuyor diye :)

  • panda  (20.11.15 07:37:48)