Türkiye'de bir yazılımcının çalışabileceği en iyi şirketler hangileridir?

Bilgisi olan arkadaşlar fikir verebilirse sevinirim.

Yurt dışında yaşıyorum, dönmeyi de hiç düşünmüyorum ama maaşlar, olanaklar, ortamlar, projeler nasıldır diye kendimce bir karşılaştırma yapmak istedim.

Ben oyunlarla alakalı şeyleri bildiğim için

taleworlds ve crytek geldi aklıma. ama Asus Türkiye Microsoft Türkiye Sony filan da vardır illaki. çalışmaları ne kadar büyüktür bilmiyorum ama bakmakta fayda var.
  • ergenpezeveng  (01.11.15 15:53:19)
Bildiğim kadarıyla Asus, Microsoft vs Türkiye'de yalnızca satış yapıyor. Yazılım geliştirme namına pek bir faaliyetleri yok.

  • 386 dx  (01.11.15 15:59:18)
dediğim gibi sektörde değilim ama Yerelleştirme çalışmaları da abd den mi yürüyo? öyleyse geriye crytek ve taleworlds kalıyo :/

  • ergenpezeveng  (01.11.15 16:02:08)
@ergenpezeveng Yerelleştirme ekseriyetle amelelik işi. Pek de teknolojik sayılmaz.

  • 386 dx  (01.11.15 16:15:06)
Yazılım için bence havelsan ve milsoft ama aselsan, roketsan, turksat da bir yazılımcı için ideal bir yer; yalnız buralarda mühendislik yaptırırlar coder'lık değil.

Başlangıç maaşları: 2000-3000 lira
3-5 yıllık IT'ci: 3000-6000 lira
5+ yıllık IT'ci: Yeteneğine göre 5000-15000 lira
  • gezegen olan pluton  (01.11.15 16:23:51 ~ 16:24:38)
15000 benim mazotuma yetmez.

  • 386 dx  (01.11.15 16:47:37)
hocam sana garanti teknoloji desem -peeeh- dersin şimdi.

  • teknikekip  (01.11.15 16:56:12)
kendi firması ve projeleri, tek geçerim.

  • selam  (01.11.15 16:58:51)
386 bey napıyorsunuz? biz sizi yurtdışında çalışan yazılımcı diye idol bellemiştik oldu mu şimdi.

türkiye'de doğru düzgün yazılım üretilmiyor, neredeyse tüm yazılım projeleri banka, telekom, sigorta vb firmalarının taşeronu olarak yapılıyor, bu yüzden çok sıkıcı ve bazen çok stresli de olabiliyor. ben iyi bir yazılım firmasından tamamen sektör dışı bir firmaya inhouse yazılım ekibine geçtim mesela, sırf sıfırdan bir şeyler geliştirilen bir ortamda bulunayım diye.

ha yurtdışındaki yazılımcılara göre çok az meziyetle çok para kazanıyor tr'deki yazılımcılar bu da bir gerçek. adam bankaya atıyor kapağı yıllarını hiçbir şey öğrenmeden geçiriyor ama 8-10-12 gidiyor maaşlar.
  • zawisza  (01.11.15 17:00:05)
@teknikekip: Zaten bu soruyu GT'nin sitesini gördükten sonra sormaya karar verdim. Boş sayfaları, bilgi kıtlığını geçtim, daha Türkçe karakterler düzgün çıkmıyor yahu sitede. En iyilerinden biri buysa durum demek ki sandığımdan daha vahim.

  • 386 dx  (02.11.15 06:11:11)
@zawisza: Dediğim gibi, sadece meraktan soruyorum.

  • 386 dx  (02.11.15 06:12:46)
SAP

  • tchuck  (02.11.15 06:22:33)
FIT, Logo

  • [silinmiş]  (02.11.15 08:02:16)
innova fena değildir, gerçi araplar aldıktan sonra çok büyüsede patronlar bazen gıcık olabiliyormuş.
bankalar var, uluslararası firmalar var, atıyorum schenider elektrik vs.., finans ve yatırım firmaları var, üretime özel firmalar var, vestel, arçelik, bosch vs..

ortam çoğunda cacık, bitmeyen ya da bitemeyen projeler, vasıfsız yöneticiler, torpilli çalışanlar, sürekli fazla mesai vs vs.
  • ravenudon  (02.11.15 09:06:44 ~ 09:14:09)