"we don't need no education"..

yanlı$ değil mi? "we need no education" ya da "we don't need any education" falan olması gerekmez mi?

te$ekkürler.

Ama şarkının esprisi orda zaten.

(bkz: double negative)
  • battal gemalmaz  (07.10.15 09:53:34)
Yanlış değil. "Double negation" veya "double negative" deniyor buna İngilizcede. Olumsuzluğu vurgulamak için kullanılıyor.

  • auroraaurora  (07.10.15 09:54:34)
gramatik olarak yanlış. anlam olarak doğru.

  • sckxyss  (07.10.15 10:11:11)
ulan yıllardır aklıma takılır dururdu benim de. öğrendiğim iyi oldu şaka maka. bilvesile teşekkürler.

  • mermize  (07.10.15 10:44:20)
"the it crowd" adli dizide de buna vurgu yapilmisti bir bolumde..

roy : "wee dont neeed nooo eeduucationn"
moss : "actually you do"
(o cumlenin gramer olarak yanlis oldugunu ve bu yuzden egitime ihtitaci oldugunu ima eder)

bu sahnede gulmekten yarilmistim :)
  • wagner love  (07.10.15 11:10:01)
Sarkida gramer aranmaz ki.

  • stavro  (07.10.15 11:34:38)
al sana o zaman, biraz da bunu düşünelim.

hey mister policeman, i don't want no trouble.
  • MaraudeR  (07.10.15 12:22:06)
Okulda bir PF gösterimi etkinliği evvelinde hocanın biri konuşma yapıp, "aslında orada eğitimsizliğe ihtiyacımız yok diyorlar" demişti. Ağzına 2 tane vuramamıştım, içimde uktedir

  • asbe  (07.10.15 12:27:18)
değil, şarkılar ve şiirler gramerin dışındadır.

  • dafaiss  (07.10.15 12:27:25)