saç dökülmesi ve minoxil-dutasterid karışımı

dutasterid(avodart) ile minoxili karıştırıp kullanmayı düşünüyorum. erkek tipi saç dökülmesi var ve şuan ipin ucundayım sayılır seyrekleşme var fakat hızla seyreklik açılmaya gidiyor(sadece 3 ay da bu hale nasıl geldi aklım almıyor) dutasterid anti androjen bir hap biliyorsunuz(bilmiyorsanıda öğrendiniz) bunu minoxil ile dht bloklamada kullanmak istiyorum kullanıp olumlu sonuç alan var. yaklaşık 80 günde deli gibi saç çıkmış ve çıkan saçlarda minoxili bıraktığımızdaki dökülme olmamış. tabi anti androjen dedik kullanan 8 kişide yan etki görülmemiş ama 1 kişide yan etki ortaya çıkmış libido düşmesi meni azalması vs. ben bunu kullansam kısırlık falan yapar mı yani kalıcı mıdır etkisi? yoksa ilaç vücuttan atıldığı anda testestoron yerine geri gelip eskisi gibi her şey yolunda gider mi? insanı kısırlaştıran bir ilaç yok değil mi? tırsıyorum soruyorum doktora sorun demeyin doktorlar dökülecek saç dökülür deyip minocil kullan diyerek yolluyor. gittim doktora.

yukarıdaki karışımın sonuçları mesajdaki fotoda değer mi sizce daha 20 yaşların sonundayım kel kalmak istemiyorum psikoloji falan kalmadı yahu.

hap olduğu için sistemik dolaşıma girer ve yan etkileri olur
ama kalkıp da kimse sana internetten %100 kısır kalırsın ya da %100 bişey olmaz demez. verdiğin örnek bile 9 kişi üzerinden

  • la noix  (04.10.15 08:40:38)
dht bloklayıcı ilaçları kullanırsan libido-cinsel verim düşer. benim de saçlarım seninle aynı, sadece minoxil kullanıyorum, bu şekilde memnun musun dersen hayır minoxil kesmedi dökülmesini maalesef.

  • zawisza  (04.10.15 12:55:09)