işe giriş için hediye çiçek yollasam mı

bir kız var, tam şimdi sevgili değiliz. zaten başka bir şehirde. whatsapptan filan bayağı konuşuyoruz yaklaşık 3 aydır. sevgili değiliz ama tam sevgili olma aşamasındayız. durumumu anlatabilmişimdir umarım.
şimdi bu kız işe başladı yeni. dün haber vermişti bana. ben şimdi işyerine bir çiçek yollasam mı? yeni işe başladı diye. sürpriz olarak iyi mi olur yoksa istemeyebilir mi? kararsız kaldım, tavsiyelerinizi bekliyorum.

Yollayin tabi mumkunse.

  • rubiks cube  (01.10.15 19:47:53)
Ben bir erkek olarak o yeni işe başlama çiçek/çikolatalarını daima, şirketteki diğer adamlara "Bak bu kızın manitası var, ona göre ayağın denk al" mesajı olarak görmüş olan biri olarak biraz zoraki buluyorum bu tavrı. Kızın seçim şansı dışında, başka insanların karşısında belli bir pozisyona sokmuş oluyorsun. Kız gerilebilir vs.

Öte yandan bu şekilde bir sahiplenmeye gitmek istersen isabetli olabilir. Tabii ki kıza gerginlik verebilir, ama ona değer verdiğinin bir göstergesi olur.

Ama kadın suser'lar cevap yazarsa daha isabetli olur sanırım.
  • long live rock n roll  (01.10.15 19:48:04)
yolla

  • cekilmis gayfe  (01.10.15 19:49:10)
daha sevgili değilseniz doğru bulmuyorum. zira yukarıda da dendiği gibi, bir nevi ortama da mesaj vermedir. sevgilisi olan kızlar bu mesajı vermekten gocunmazlar, hatta uzun süreli ilişkisi olanlar özellikle göndermelerini isterler. bazen açıkça bile söylerler zira madem ilişkim var iyi ilişkisi var izlenimi vereyim düşüncesi de hakimdir.

ancak sizin aşamanızda, kızla daha ne olacağınız belli olmadan büyük jestlere girmeyin, işyerinde de olmayan şeylerin mesajı verilmesin. onun yerine işyerine kargoyla işiyle alakalı bir kişisel gelişim kitabı gönderebilirsiniz içerisine bir not yazıp. ya da başka istediği birşeyi. ama çiçek bana doğru gelmiyor bu aşamada.
  • prodeq  (01.10.15 20:11:44 ~ 20:12:20)
Yolla pampa

  • all girls dream  (01.10.15 20:36:46)
Yolla ve sonra da sevgili olursunuz zaten ona hazir ol

  • condom kurşunu  (01.10.15 22:49:15)
işyerine çiçek göndermek nedir yahu, ekşi duyurunun en cazip gündem maddesi, bunu beğenecek kızın da açık konuşayım çalışma hayatında gözü yoktur.
Arkadaşım iyi niyetinizi anlıyorum ama çiçek göndermeyin, ya da evine gönderin. saygılar, mutluluklar dilerim.

  • firez  (02.10.15 02:29:07 ~ 02:31:25)
Yolla kardaş.

  • arnold schwarzeneger  (02.10.15 08:43:13)
kesin yolla

  • joanmiro  (06.10.15 12:42:26)
yollamadım iyi ki de yollamamışım

  • gonul_isleri  (09.10.15 14:47:59)
Bence yollama.

Çok pardon, duyuru 8 günlükmüş, cevapları okumadan atlamışım. İyi etmişsin o zaman. Önümüzdeki çiçeklere bakicüz.
  • pandispanya  (09.10.15 14:50:00 ~ 14:51:19)
niye iyi ki yollamamışsın?

noolmuş, noolmuş :P
  • [silinmiş]  (09.10.15 14:56:06)
olmadı o iş. kız uzaklaştı birden benden.

  • gonul_isleri  (09.10.15 14:58:25)
isyerinde cazip birini bulmustur.

  • fleshbloodmore  (09.10.15 15:01:26)
belki de yollamadın diye uzaklaştı :)

  • cekilmis gayfe  (09.10.15 15:05:19)