Fifa 16

iyi akşamlar herkese,

şimdi sizlere bir kaç sorum olacak bu oyunla ilgili.

- Bu oyunda bulunan online modlarla ilgili biraz bilgi verebilecek olan var mıdır?
- Oyunu başka ülkelerin store'larından daha ucuza alsak yine de bu özellikleri kullanabiliyor muyuz?
- psn plus gibi veya farklı türde bir üyeliğe ihtiyacımız var mıdır?

platform : ps4.

şimdiden teşekkürler.

Ultimate team ve onun içersinde ayrı bir bölüm olarak gelen draft mode oyunları epey keyifli. Oyunlardaki temel mantık, takım kimyasını 100 yapmaya çalışarak iyi takımlar oluşturmak. Ut mode'u kendi içersinde hayli detaylı olsa da temel mantığı örnek üzerinden anlatmaya çalışayım. Burada en temel sorun coins meselesi. Coins'ler ne işe yarar peki? Marketten oyuncu satın almaya, kontrat satın almaya, stat, forma, teknik direktör vs vs. Bir takımın ihtiyacı olabilecek hemen her şey kısacası. Oyuna 10.division'dan başlayıp, her bölümde yapacağın 10 maça göre topladığın puanlarla div 1'e doğru tırmanmaya çalışıyorsun. Elbette bunun için güçlü kadrolar gerekiyor. Burada mesele yine para olayına geliyor tabii. Örneğin bpl kadrosu kuracak ol. Burada tavsiyem ilk etapta maç yapa yapa topladığın coinsler ile, 2 tane standart üstü oyuncu değil de 5 tane iyi oyuncu alman. Çünkü bir oyuncuyu 2 den fazla maç üst üste yaptırmaya fitness olayı engel olacağından ekstra bir de o tip şeylere para harcama. Takım kimyası olayına tekrar dönecek olursam, temelde durum şu şekilde. Atıyorum kalede, de gea, defansta kompany falan gibi olduğu takdirde chemistry'de sorun yaşamazsın. Takım kimya olaylarının kendi içersinde kombinasyon çeşitleri var, deneye deneye kendin bulursun onları.( üşendim şimdik ). Draft mode'da ise 15k oyun parası verip, sana her mevki için vereceği oyuncularla karma yapıp (kimya önemli yine) 4 maç kazanıp, en önemli hediye paketlerini kazanmaya çalışıyorsun. Bu paketlerden messi'de çıkabilir boh da. He bu arada ana menüden, coins ile gold paket açabiliyorsun, yerinde olsam hiç bulaşmam o taraflara, oyuncu alman daha yararına olur. Belki de senin şansına çıkar, bilemedim. En kritik kısım da oyunları online oynayabilmek için psn plus üyesi olmalısın. Aklına takılan şeyler olursa, cevaplamaya çalışırım yine. Vurduğun gol olsun.

unutmadan.. İstersen Endonezya psn'den al. Sorun yaşamazsın.
  • tsubasa  (29.09.15 21:23:59 ~ 21:25:25)