ankara-tütün

- tütün ve tütün ürünleri sağlığa çok zararlıdır -

şimdi sigaradan tütüne geçmem lazım ama kapalı tütüne de değil bildiğin açık tütüne ( zorunda mıyım ? tamamen parasal). eski duyurulardan ve sözlükten biraz araştırdım ama nerden alacağımı tam kestiremedim.

1) kızılayda ve ulusta satan yerler var gördüm ama buralardaki abilerimiz genelde kazıkcı güvenilmez tipler oluyor. sizin önerdiğiniz "hacı şurdan adıyaman al, şurası güzel memnun kalırsın " diyeceniz yerler var mı?

2)arap kağıdı ve filtre mi kullanayım? yoksa bildiğin normal içi boş sigara tüpü ve doldurma makinesini mi alayım ?

3) winston light arada da camel soft içiyodum "orta adıyaman " alayım diyorum sizin bi öneriniz var mı ?

4) yüzüncüyıl mahallesinde yüzüncüyıl pazarında bi abimiz satıyor okul çıkışında gördüm bir kaç kere. bu abimizi tanıyan alışveriş yapan birileri var mı ?

bunların dışında tütünle , alınacak yerle , sarmasıyla saklamasıyla ne bileyim konu hakkında aklınıza gelen ne varsa yazabilirsiniz.

teşekkür ederim
iyi geceleriniz olsun

2) adam gibi sarmayı öğrenip arapla yapıştır tabiiki. sigara tüpü falan gereksiz.

  • barky  (26.09.15 22:59:52)
ankaralı bir sarıcı olarak müdahale ediyorum. sana birsürü tütüncü sayabilirim.

1- ankaradaki tütüncüler (bildiğim yalnızca kızılay)

sakarya köprüsünde sağa dönünce çiçekçilerin yanında bir tane var. onun iki dükkan yanında bir tane daha var. oradan sonra selanik caddesindeki burgerkingin iki dükkan solunda var. limonun girişinde iki tane kaçakçı, alt katında yine kaçakçı var. daha sonra karanfilden devam edince klips var. oradan devam ediyorsun. oralarda takıcılar falan var o takıcıların olduğu mağazanın dip kısmında yine kaçakçı var. olgunlara giderken pes cafelerin yanında var. konurda da varda tam yerini tarif edemedim şimdi.

arap kağıdı en iyisidir. kağıt tadı bırakmaz. sırf tütün içersin. birde fakirlikten 1 liralık filtrelerden alıyorum ben. ama arap kağıdının yapışkanı olmadığı için elinde sarman imkansız gibi bişey. makinasını alacaksın. makinasını tarif edeyim; sigara kutusuna benziyor. içinde rulo yapan derisi var. haznesine kağıdı tütünü filtreyi yerleştiriyosun kapatıyosun şak diye sana cuğara çıkıyor.

benim tavsiyem old holborn. tam ağzının tadına göre bence. ama açık içtiğin için bişey diyemem. açıktan sadece aromalı küba içtim. o baya duman çıkartıyordu. tavsiyem adıyaman al birde onun yarısı kadar küba al. sıkıldıkça onu sararsın. dumanı çok güzel.

yüzüncüyıl mahallesini bilemiyorum.

tütünü kendin öğrenirsin. ilk başlarda çok zorlanacaksın. ama elin alışınca rahat gelecek korkma. alınacak yer olarak klipsin devamında diye anlattığım yer ucuz. limondakiler pahalı. ayrıca dışarı çıkarken ya geceden evden saracaksın 20 tane yada paketi alayım cebime atayım yok. poşetini taşıyacaksın yanında o dezavantaj. ayrıca otlakçısı çok olur. knkkkk banada bi sar ya xD diyenlere çok farklı mazeretler sunabilirsin. sigarada sadece kanka 2 dalım kaldı derken bunda kanka 2 izmarit/kağıt yada çok az tütünüm kaldı veya ya şimdi uğraştırma beni şeklinde mazeretler sunabilirsin. saklamasını bilemicem ama polise yakalatma. kaçak tütün bulundurmaktan cezanı yersin.

ilk soruna yönelik limondakiler kazıkçıdır. birde ikinci soruya yönelik bahsettiğin şey makaron ve onlar aşırı tütün yiyor. benim 100 tane sardığım paketten arkadaş 23 tane çıkartmış.

eyyorlamam bu kadar. soracağın soru olursa bir yardım istersen buralarda bulursun beni
  • yamuklu sucurta  (27.09.15 00:12:06)
arapla elde sarmak gayet basittir, yalarken azıcık ısırmak gerekir sadece

  • barky  (27.09.15 00:40:28)
biliyorum o makineyi olmadı elde de denerim. boş tüp ve doldurma makinesinden vazgeçtim tmmdır.

sarı holborndan içtim gayet güzeldi de işte açık tütüne göre pahalı onlar...

dediğin yerlere bakıcam o karanfildeki yerden alırım makineyi da arkadaştan buldum gibi.

kantindeki otlakçılar genelde sarmaya değil normal sigaraya koşuyolar o yüzden yine diğerine göre avantajlı :)

çok çok teşekkür ederim ikinize de :))
  • raskov  (27.09.15 00:59:08)
ben kızılayda yükseldeki bu pazarlardan birinden alıyorum. hiç fena değil tütünleri. ama bildiğim kadarıyla yüzyıl pazardaki de hiç fena değil. damak tadı mevzuusu bir de bu. tatmadan anlamazsın.

kesinlikle boş sigara kullanma. al adam akıllı arap kağıdını güzel güzel sar öyle iç :) odtülüysen bir ara pm at öğreteyim nasıl sarılacağını istersen :)
  • aelfinn  (27.09.15 04:07:24)