televizyon hz değeri

Bir televizyonda (lg) 900 hz iken fiyatı 82 ekran 1200 ötekinde (philiphs) 100 hz iken 102 ekran 1400. Şimdi biraz dolandım forumlarda genelde 100 hz üstündeki farkı göz algılamaz diyorlar benim kafa iyice karıştı şu hz olayına bir açıklık getirseniz ya

hz olayinin dedikleri gibi 100 den sonra pek onemi yok. Mevcut kanal yayinlari o hz de yayin yapmiyor zaten. Bu araba aliyorsun 700 km yapiyor ama yol yok gibi bisey. Sen en fazla 160 170 basabileceksin zaten.

  • oscar  (26.09.15 10:50:12)
Ama su da var . 100 Hz dedikleri genelde gerçekten 100 Hz olmuyor. Ama 900 Hz o etkiyi gerçekten sağlar. Ha bu Hz değerleri yazılımsal onu da belirtelim . Tabi bu sebeple işlemci hızları yüksek oluyor yüksek Hz lilerde

  • nucleon  (26.09.15 10:58:40)
dayım televizyoncu 200 ya da 100 hz den ötesi yalan demişti

  • dieselsingle2  (26.09.15 11:01:22)
900 hz yazılımsaldır. gerçekten 900hz değildir detaylı bakacak olursanız altından 100 hz çıkar muhtemelen

  • ceycey e  (26.09.15 11:45:23)
Yazilimsal onlar, bi bok ifade etmiyor. 3d furyasiyla başladı hz savaşları da. Bir de dinamik kontrast diye bir sey cikarttilar, onunla da kontrasti ebesinin şeyine kadar yolluyorlar.

  • gunde 3 litre kola icen adam  (26.09.15 11:59:50)
O hertz numaraları pazarlama şeysi. Seyrettiğiniz video zaten 60Hz' olarak kaydedilmiştir. Bunun üstündeki hız TV'nin işlemcisinin fazladan hesap yapabildiğini gösterir. Örneğin 120Hz hızındaki TV, kaynaktan gelen videonun her karesi için iki kez hesap yapabilir. Bunu da görüntüyü iyileştirmek için kullanır. Fazladan kare hesaplayıp kaynaktan gelen karelerin arasına yerleştirir.

Bu ilave seçeneklerle çeşitli görüntü iyileştirme uygulamaları yapılır. TV'nin menüsünde bununla ilgili ayarlar vardır. Keskinliği arttır, renkleri canlandır vs. gibi seçeneklerini uygulayabilirsiniz. En önemlisi LCD'nin yapısından kaynaklanan motion blur etkisini saklayabilirsiniz.
  • zombi  (26.09.15 14:43:55 ~ 14:44:49)