öksürürken burun kanaması

selam

2 haftadır ağır gribal enfeksiyon geçirdiğimi düşünüyorum. geceleri daha yoğun olduğu için hep acile gittim, şimdi de bayrama denk geldiği için adam gibi doktor bulamıyorum yine acile gideceğim fakat gitmeden önce size de danışayım dedim.

2 haftadır yoğun şekilde balgamlı öksürükle birlikte burnum akıyor fakat ateşim çıkmadı hiç.1 haftadır her öksürdüğümde sağ kaburga kemiklerimin en altında dayanılmaz bir ağrı hissediyorum. son 3-4 gündür de burnumu sildiğim zamanlarda burnum kanamaya başladı, az önce de öksürürken burnum kanadı ve korkmaya başladım artık.

yoğun baş ağrısı ve balgamlı öksürük de olunca sinüzit sanırım diye düşündüm fakat bu belirtileri gösteriyor mu bilmiyorum. doktor arkadaşlardan az biraz bilgi rica ediyorum. teşekkürler.

korkacak bir durum yok. burun mukozası tahriş olmuştur. grip, nezle vs üst solunum yolu enfeksiyonu gibi görünüyor. ateş çıkarsa acile gidebilirsiniz belki ama ateş yoksa acile gitmek de gereksiz. aferin nurofen benzeri bir grip ilacı ve 600 mglık balgam sökücü alın, yeter gider. bir de balgam ne renk? eğer yeşilse yine antibiyotik gerekebilir.

  • fayfim  (25.09.15 13:09:30 ~ 13:10:21)
Balgam yesil evet. 3 haftadir gecmedi sudafed hap vermisti bi doktor onu kullaniyordum nurofen daha mi etkili? Artik oksurmek istemedigim icin sinecod aldim cunku her oksurdugumde cok ciddi aci cekiyorum. Icim disim kimyasal dolu :(

  • poison pill  (25.09.15 13:22:39)
balgam yeşilse bi acile gidin o zaman tekrar. yeşil balgam genelde infeksiyon belirtisi olabiliyor, antibiyotik almak gerekebiliyor. sudafed burnu açmak için kullanılır nurofen'de sudafed'e ek olarak öksürük kesici ve ağrı kesici de vardı yanlış hatırlamıyorsam. türkiyedeki ilaç isimlerini unutmaya başladım. antibiyotik gerekip gerekmediğinin değerlendirilmesi için doktor muayenesine, ek olarak belki kan tahlili ve akciğer filmine gerek var.

kimyasal dolu olacağınız zamanlar henüz gelmedi. ilerde esas ilaç gereken zamanlar gelecek, daha kötü olacak malesef. dert etmeyin şimdilik :) karaciğer halleder o kimyasalları :)
  • fayfim  (25.09.15 13:35:17)
Gidip geldim hastaneye. Tansiyonum 8/6 ya dusmus serum yedim onun icin. Rontgen cektiler sinuzit cikti. Kroniklesmeden kendime dikkat etsem iyi olacakmis. Antibiyotik, sprey vs verdi. Oyle iste. Tesekkur ederim size de yoksa kanser oldugumu dusunmeye falan baslayacaktim gercekten :/

  • poison pill  (25.09.15 16:09:41)