gözenek sıkılastırıcı

Bugün aynaya yakından bakınca iyice ihtiyacım olduğunu anladım.
İnternette filan çok ürün var ama sizin kullandığınız işe yaradığını düşündüğünüz ürünler veya doğal yöntemler var mi?

Ben bir çok krem kullandım, ama inanın hepsi yalan dolan. En iyisi maden suyunu buzlukta dondurup yüzünüze dairesel hareketlerle gezdirmek. Çok da bekletmeyin, yoksa kılcal damarlarınız belirginleşir. Ayrıca gözenekleriniz belirginse , cildiniz karma veya yağlı sanırım, ama sevindirici yanı, cildiniz geç kırışır ;)

  • dilem  (24.09.15 15:59:55)
Bunun tek çaresi profesyonel cilt bakımı, ben de inanmazdım yalan dolan gelirdi ama elime geçen bir medikal makalede okudum. Önce buhar banyosu eşliğinde o gözenekleri genişletip sonra da kimyasal peeling ile gözeneklerin içini temizliyorlar ve o şekilde küçülüyor, içleri doluyken (siyah-beyaz nokta) küçülmesi imkansızmış. Düzenli cilt bakımı dışında gözenek için kremler vs para tuzağına dönüşüyor.

  • neferkitty  (24.09.15 16:16:36 ~ 16:22:46)
Düzenli cilt bakımı . Cildin yağma veya karmadir. Ben ne zaman cildine bakmam siyah noktalar gözenekler coşuyor.
Ben kendi rutunimi anlatayım . Neutregana pembe greyfurtlu yüz yıkama jeli yağı kiri makyajı çok güzel arındırır tavsiye ederim daha dermokozmetik bişey istiyorsan Avene la roche posay da kullandım ama ne yalan söyleyeyim neutregana kadar arınmış hissetmiyorum. Tonik tamamen kandırmaça geliyor bana . Termal su kullanabilirsin. Nemlendirici çok önemli yaglandirmayacak ama nesil de bırakmayacak ben la roche posay ultra fluid yağsız boyası parabensiz silikonsuz çok güzel bi nemlendirici kullanıyorum .
En fazla yüzümde o kalıyor en çok o nemli. Bide Gözenek varsa kıl maskesi şart ben haftada iki gün duran önce temiz yüze garnitür 3 u bi arada maskeyi sürüp kuruyasiya kadar bekletip örümcek nem dengesini sağlıyor .
  • hmm  (24.09.15 19:05:15)
Cilt bakimi icin gittigim bir doktor bana kesinlikle tonik kullanma at cope demisti. Ben bir cok marka kullandim ama en sonunda cilt tipim karma oldugu icin ve yanaklar-goz bolgesinde hassasiyet oldugu icin granulsuz temizleme urunlerini kullanmaya basladim ( yine doktor tavsiyesiyle). Suan yves rocher un urunlerini kullaniyorum granulsuz temizleme jeli oncesinde avene in urunlerini kullandim memnundum.

  • myra  (24.09.15 21:33:38)