zenfone 5 wifi sorunu

selamlar,

bu ağda oturum aç şeklinde bir uyarı ile karşılaşıyorum evimdeki wifi'da. hiç sorun yoktu eskiden.

iki durum var bu sorunun oluşmasına ihtimal verdiğim:

1- wifi şifresini komşuya verdim, bilgisayar ve cep telefonu ile girdiyse çakışma vs oldu. (ağı kullanan cihazları taradım, şüpheli bir durum yok)

2- telefondan dns değiştirip girilmeyen sitelere girmeyi denedim. dns ile çok yavaş oldu. ben de tekrar eski haline getirdim ve öyle kullandım.

ancak nihayetinde iki gündür internet böyle. dün ve önceki gün zaman zaman hata verse de kullanılıyordu. bugün ise neredeyse hiç giremedim. arada bir google'a giriyor. sonra yine modem arayüzüne atıyor vs.

modemi vs resetlemek istemiyorum şuan. nasıl yapabilirim?
ip çakışması vs varsa nasıl tespit ederim? alt kattaki de, üst kattaki de şuan modeme bağlılar.

network manager yükledim android mağazısından.
dns'leri değiştirmesini söyledim. düzelti.

  • dahinnotha  (05.10.15 14:24:18)