Saç dökülmesi

18 yaşındayım ve saçlarım baya dökülüyor.Resimdeki tek seferde olan bir şey. Stresten falan olabilir mi acaba?Son 1 yıldır bu şekilde oluyor.Saçımda seyrekleşmeler meydana geldi.Nedeni ve çözümünü bilen var mı?

olabilir. ama cilt doktoruna görünmende fayda var. bazı testler istiyolar, asıl ordan anlaşılabilir neden olduğu. ona göre tedavi edilir gerekirse. yaşın genç olduğu için tedavisi mümkün oluyor.

  • nathanieltroy  (16.09.15 10:46:50)
ergenlik çıkışı bir sallantı oluyor saçlarda. olması gereken yoğuluğa inebiliyor. ama eğer erkek tipi dökülmen varsa, ki bu saçın belli bölgelerinin zayıflayıp dökülmesi diğer bölgelerin normal kalmasıyla belli olur, nedeni genetiktir ve tam çözümü yoktur. yapabileceğin en iyi ve en kolay şey, henüz saçlarını kaybetmeden düzenli ilaç tedavisine başlamak olur. gittikten sonra geri gelmez çünkü. oral ilaçla uzun süre saçlarını koruyabilirsin. finasteride ve dutasteride ile tek yumurta ikizleri üzerinde yapılan deneyler var, gerçekten mevcut saçını korur. topikal ilaçlar dökülmeye bağlı olarak yeterli gelmez genelde. yine de kan testi yaptır, muhtemelen bir şey çıkmayacak ve doktor minoxil önerecek. doktora finasteride'i sor. istersen kullan diyecek. doktor tavsiyesiyle başlarsın. yan etki görürsen dutasteride'e geçersin. geçmiş olsun.

  • icim urperiyor  (16.09.15 13:38:51)
İçim ürperiyor yazılacak her şeyi yazmış, bazen sorularda şu tip cevaplar oluyor, bişeyle uğraşma ileride saç ektirirsin, o çok yanlış bir düşünce, ileride ne kadar çok saçını korumuş olursan yanına kar, saç ekimi bir mucize değil, kafandakileri korumak en iyisi, onlar dursun artı saç ekimi de yapılır.

Bir de ailenize bakın, özellikle anne tarafında saçlar nasıl, varsa dayılarda falan.

Seyrekleşme varmış ama şu fotodakiler bana çok gözükmedi, dökülme haricinde saçlarda incelme de var galiba, içim ürperiyorun yazdıkları incelmeye de çare olur, saç telleri kalınlaşınca kafanızdakiler de daha çok gözükür.

Bu uzun ve zorlu yolda sabır dilerim.
  • hair freak  (16.09.15 13:57:23)
24 yaşındayım 6,7 yıldır her banyoya girdiğimde o resimdekilerin 10 katı saçım dökülüyor. ilk dökülmeye başladığında çok korkmuş doktor doktor gezmiştim. hepsi saçma sapan şampuanlar yazıp vermişti. ama hiç biri işe yaramamıştı. saçlarımda daha bir açılma olmadı. bu iş tamamen soya bakıyor. saç yapın ailede hangi tarafa çektiyse %99 senin de kaderin aynı oluyor. moral bozucu ama doğru maalesef. kafaya takılmayacak bir mevzu değil. çok can sıkıcı. eminim bir sürü şampuan, losyon, ota, bitkiye para yatıracaksın. şunu sakın unutma "kelliğe çare yok". belki özel laboratuvarda geliştirilmiş teknolojiler vardır ama onları piyasaya sürseler saç bakım sektörü çökerdi di mi ?

  • sokolsuz pasha  (16.09.15 15:27:29 ~ 15:28:22)