filtre kahve makinesi tavsiyesi

selamlar. bütcem 100-200tl arası. hangi marka model önerirsiniz? ya da araştırırken hangi özelliklerine dikkat etmeliyim. teşekkürler

Delonghi marka olanları iyidir ve farklı özellikli olan farklı fiyata göre bulabilirsin. mesela sadece kahve yapsın başka bir şey istemiyorum diyorsan 80-90 arasında olanları var ama yok ben saatini ayarlayayım ve sabah şu saatte kahve yapsın veya aroma sertliğini ayarlayayım koyu veya açık tadı isterim dersen 150-200 lira arasında değişen fiyatlarda orta derece bir kahve makinesi alabilirsin.

ama şöyle bir durum var ki bence bu daha önemliydi ve ona göre bir makine aldım. filtre kısmı normal şartlarda kağıt şeklinde oluyor ve oradan süzülüyor ama ben sürekli kağıt ile uğraşmak istemediğimden dolayı (kağıdı belli bir kullanımdan sonra değiştirmek zorunda kalıyorsun) filtresi çıkartılıp yıkanabilen bir makine almıştım, markası bluehouse ve 60-70 lira arasında bir fiyatı var. yani öyle aman aman kahve eksperi gibi dolaşmıyor ve sadece kahve içmek istiyorsan bu markaya da bakmanı öneririm.
  • entropee  (09.09.15 20:10:34 ~ 20:11:12)
Nasil kahve istedigine bagli. Kahve yapsin yeter diyorsan sen de benim gibi en ucuzunu al. Bir de bulasik makinesine giriyor mu ona da bak alirken. Ben elde yikamayi sevmiyorum.

Bazi makineler var. Kahvesini kendi markasindan almazsan (kahve kutusu makineye girmiyor) makineyi kullanamiyorsun. O makinelere ben olsam hic girismezdim. Hatay kavrulmus Turk kahvesini evde cekip ice latte bile yapabilen biri olarak basit makinelerin kimi durumlarda cok daha kullanisli oldugunu dusunuyorum.
  • Traveller  (09.09.15 20:17:07)