diyet yapanlar

bir moral verin yaw. gözümün önünde pizzalar, kebaplar...iradesiz bir adamım zaten. diyete başlayalı 2 hafta oldu, ilk hafta 3, ikinci hafta 2.2 kilo verdim. ama artık dayanamıyorum. zaten açgözlü ve yemek yemekten zevk alan bir adamım.

millet hapur hupur yerken benim şimdiki menüm iki kuru meyve beş çiğ badem. it gibi spor yapıyorum bir kaç gündür üstüne üstlük.

vücut ne zaman alışacak bu dinamiğe? haftada bir öğün iznim var diyetisyenden çıktığım gibi pizza+bira yapıyorum ama yetmiyor, yetemiyor...ya da alışacak mıyım? belki alışmam lazım bu açlığa...

diyetisyen kontrolünde mi? kendin yapıyorsan belki gerçekten de az yiyorsundur

  • cilekli krep  (07.09.15 21:38:07)
evet, diyetisyen kontrolünde. hatta o da ye diyor ama menü o kadar tatsız tuzsuz ki.

  • passion rules the game  (07.09.15 21:40:23)
Yemek yemenin amacının içinden "zevk"i çıkarmadan olmaz bu. Keyif için bir şey yenmez. İhtiyacın varsa yenir, yoksa yenmez. İhtiyacın olan şeyleri de diyetisyen sana listelemiştir.

bir öğün izninde pizza+bira yaparak diyete uzun süre devam edemezsin, bütün hafta o bir öğünü bekleyerek geçmez.

Dayanamıyorsan diyeti hafiflet. Haftada 3 kilo verme 1 kilo ver. 5 bademin yanında bi tane de ufak patates ye. Diyeti bozacaksan sağlıklı şeylerle hafifleterek bozarsın.

Ben de diyetteyim mesela. Haşlanmış sebze yedim dün sadece. Ama bir büyük patates, iki kabak, domates, biber vs hepsini doldurdum kocaman tencereye, sarımsaklı yoğurdu da döktüm üstüne, tuz da koydum, 3 dolu tabak yedim. Muhtemelen kilo vermedim o gün ama sağlıklı şeyler yedim. Bugün de az yedim, iki günü toplarsan diyet denebilir. Pizzadaki saçma yağları vücuduma sokacağıma, sağlıklı karbonhidratlardan doyasıya yedim. Yarın da ton balıklı makarna yaparım heralde. Hmm canım çekti bak.

Milletin yediği kebaplara pizzalara sulanarak diyet olmuyor. "Başkası zevkle yiyor ben yiyemiyorum :(" denen diyetler üç hafta sürmez zaten. Şu duayı her öğünden önce tekrar et:

"Beslenmek zevk değil ihtiyaçtır."
  • harzem  (07.09.15 21:45:41)
Su facebook'ta 3-5 sene oncesini gosteren zimbirti var ya...he 4 sene oncesini gosterdi bi bigmac resmi paylasmisim ustune de yazmisim "sefam olsun"

O donem 10 kilo vermeyi hedeflemistim. Sabah aksam spor yapiyodum (sabah pilates aksam yuruyus ya da p90x). Once akupunkturla baslayip mide hacmini iyice kuculttum. Sonra akupunkturu biraktim kalori sayma ile diyete basladim ama saglik seylerle kalori sayma. Cikolata falan yok yani. Boylece o kiloyu verdim. Aslinda cok hizli vermedim ama super vermisim 3 sene goturdu beni o kilo. Bigmac de bi sinavi gecmenin hediyesiydi. Patates falan yemedim yaninda ve kalori saymaya dahil oldu. O zamanki motivasyonum nisandaki resimlerde iyi cikmakti. Simdi gebelik sonrasi kilolari vermem lazim ama ayni motivasyonu kendimde bulamiyorum. Zaten emzirdigimden karnim acikiyo surekli. Ah bi motivasyon bulsam yapamayacagim sey yok ama...

Yani cevap: motivasyon
Hedef belirle kendine o hedefe ulasana kadar da piZa bira yollarina sapma
  • la noix  (07.09.15 21:58:40)
Sporda yeniysen eğer sıkıntı yok. İstersen 2-3 ay kilo verme, vücudun günlük kalori ihtiyacı gitgide yükselir sporu ağırlaştırdıkça. Sonra istesen de istemesen de şekle girersin.

Eğer zamanın varsa tam bu saatlerde 2 saat yürü. Çooook faydasını görürsün. Yürüyüş ayak ağrıtmaktan başka yormaz da...
  • scent of a pastrami  (07.09.15 22:09:04)
Diyetisyrn kontrolünde, ara öğünlü, kuru meyveli diyetlerin kaderi bu.

  • arnold schwarzeneger  (08.09.15 08:54:40)