Hangi Yunan Adası?

25 ekim tarihine kadar geçerli Yunanistan'dan alınma Shengen vizemiz ve kısıtlı bütçemiz var, 4-5 gün Thassos Adası'na gitmeyi düşünüyorduk yakın olması sebebiyle, malum ne kadar çok zaman geçirilirse o kadar bütçe arttırımı gerekiyor ama uygun tarihlerde havanın yağmurlu olduğunu gördük. Midilli, Santorini, Mikonos ve Kos daha önce gördüğümüz için gitmeyi tercih etmediğimiz adalar.

Bayramda gitmek istemiyoruz, bayram sonrası da deniz mevsimi geçmiş oluyor, çok bilinmedik aklımıza gelmeyen seçenekler olabilir mi? Mesela Meis ekim ayında nasıl olur bilen var mı?

geçen ay kaş'ta iken meis'e geçtim. ekimdeki hava durumunu bilemiyorum ama bence yüzme odaklı bir tatil için iyi bir seçenek değil.

  • manuel mandalina  (05.09.15 11:19:36)
arkadaşım halkidiki portakali beach'ten fotoğraf yolladı. gerçekten çok güzel görünüyordu.

  • zvonimir  (05.09.15 11:28:01)
Havasını pek bilmiyorum şu an ama rodos olabilir belki. Tekne turları, kara turu yapılabilir. Kara turu için araba da kiralayanilirsiniz. Marmaristen gitmiştim.

  • puc  (05.09.15 11:31:11)
bütçen kısıtlıysa zaten santorini-mykonos-halkidiki gibi yerleri unut.
tek ferry ile gidebileceğin sakız adası var. çok turistik olmayan adalara gitmen iyi olur. ikaria, naksos, psara gibi.

  • cekilmis gayfe  (05.09.15 11:33:17)
mesajla sorulmuş ama açıktan yazayım daha yararlı olması açısından.

kaş'tan meis'e giden teknelerin biletini alabileceğiniz bir çok acenta var ama fiyatlar benzer. min. bir gün önceden 25 euro ya da 75 tl vererek günübirlik gidiş-dönüş bileti alabiliyorsunuz. geceden pasaportunuzu bırakmanızı istiyorlar.

yaz dönemi sabah 10'da götürüp akşam üzeri 4'de geri getiriyorlar. yaz sezonunda haftada iki gece taverna meraklıları için 18-23 turu var ayrıca. ben tarih-arkeoloji merakım nedeniyle acenta ile anlaşıp 10'da gidip gece 11'de döndüm ve gezme olayını ancak bitirebildim. kalacaksanız eğer, sanırım 60 tl gibi bi fiyata yalnızca tek yön bileti satıyorlar.

sular yüksek olduğu için mavi mağaraya gitmedim, st. george plajı ise tam bir hayal kırıklığı oldu benim için. adanın çevresinde yüzmeye daha elverişli başka yerler var, kaleye çıkınca yukarıdan tespit edebilirsiniz.

restoran fiyatları kaş'ta nasılsa öyle, fahiş bir durum yok, ben içki içmedim ama. iyi eğlenceler.
  • manuel mandalina  (05.09.15 11:49:35 ~ 11:50:47)
+1 @cekilmis gayfe

Sakız Adası iyi bir alternatif olabilir. Fakat o tarihlerde yağmurlu olma ihtimali var. Ama yağmurda bile güzel bir yer bence. 4-5 gün gezmek için fazla gelebilir. 2-3 günde her yerini talan edebiliyorsunuz. Ayrıca ucuz.
  • teknikekip  (05.09.15 11:54:19)