Bir spor salonundan beklentileriniz nelerdir?

Selamlar,
Baslikta da belirttigim gibi bir spor salonundan beklentileriniz, olsa super olur dediginiz seyler nelerdir? Sadece Turkiye ile sinirli kalmayip global anlamda diger ulkelerdeki spor salonlarinda gordugunuz, benim yasadigim sehirdeki spor salonunda olsun dediginiz ozellikler nelerdir?

Tesekkurler.

hicyen.

  • nohut  (03.09.15 13:11:14)
temizlik
yeterli sayıda alet
yeterli sayıda ve nitelikli hoca
düzgün insanların gelip gitmesi
havuz
dinlenme odası
  • dahili meddah  (03.09.15 13:12:03)
Bol bol olimpik bar, flanş ve zemini tahta olan adam akıllı bir rack.

  • arnold schwarzeneger  (03.09.15 13:14:53)
Temizlik
Çok kalabalık olmaması (pazartesi akşam üzeri kayıt olmadan önce ziyaret edin spor salonunu bir bakın nasıl diye)
Aletlerin yeterliliği
Aletlerin sürekli bozuk olmaması (MacFit'te çoğu alet bozuk oluyor ve 1 haftadan önce tamir edilmiyor)
Duşların yeterliliği ve temizliği
Kullanıcı profili

Ben Polonya'da yaşıyorum orada bir spor salonuna gidiyorum acayip ferah ve her aletten minimum 3 tane var. Bir de özel dersler şöyle oluyor, hoca yok! Odalarda bir ekran var hangi dersin kaçta olduğu yazıyor. Giriyorsun ve kocaman bir ekranda o dersin içeriği neyse dijital ortamda sana spor yaptırıyor.

Ha bir de orada yine şöyle bir şey var; diyelim çok aceleniz var ama spor yapmak istiyorsunuz. Bir oda var 15 dakikada tüm kaslarınızı çalıştıracak aletler yer alıyor. 1'den 15'e kadar numaralanmış aletlere 1'er dakika ayırıyorsunuz ve zaten karşınızda sayaç oluyor.

Son olarak :) 24 saat açık bu dediğim spor salonu. Bu da artı bir etken bence :)

Eyyorrumlamam bu kadar :)
  • elektr10  (03.09.15 13:23:31)
soyunma dolaplarının geniş ve kullanışlı olması.
yeterli derece duşluk ve yeterli su.

  • yazar yazmaz yazan yazar  (03.09.15 13:23:33)
squat rack, sıra beklemeye sebep olmayacak yeterli miktarda sehpa ve ağırlık.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (03.09.15 13:52:06)
Temizlik
Genis alan ve isikli
Aletlerin yeterliligi
En az yari olimpik havuz
24 saat acik olmasi ya da en azindan 6-24 arasi acik olmasi
Havlu, sampuan vs spor salonunda olmasi

Bu ozelliklerin hepsi olsa su anda verdigimin 1.5-2 katini verebilirim
  • la noix  (03.09.15 13:57:44)
geniş, havalandırması iyi, mümkünse her aletten en az 2 adet olan, ve yine mümkünse 24 saat açık. (İngilterede gittiğim salon öyleydi, şimdi vazgeçilmezim 24 saat açık olması ne güzel kafana göre gidebiliyorsun. İstanbulda Avrupa yakasında öyle salon varsa yazın lütfen direkt gidip bakayım)

  • rodriguez2  (03.09.15 13:57:58 ~ 13:58:25)
Squat Rack/Power Rack. Onun dışındaki beklentiler biraz kezbanlığa giriyor. Adam bench'te ayı gibi terleyip kalktığı yeri silmiyor, ondan sonra işletmeden hijyen bekliyor. Bu tür şeylere çok takılmamak gerekiyor. Antrenman yapmak için gidilen yerden 5 yıldızlı otel konforu beklemek saçmalık.

im.haberturk.com
  • angelus  (03.09.15 14:08:20)
temiz hava (taşşak kuku veya ter kokmasın)

  • dieselsingle2  (03.09.15 14:15:39)
yukarıdakilere ekleyebileceğim şeyler: tırmanma duvarı ve de ring (hatta kafes de olsun olmuşken) ve de devasa lastik (onu döndürmek suretiyle squat yapardım güzel olurdu)

yalnız polonya'daki salon çok şahaneymiş.
  • whimsical  (03.09.15 14:26:07)
çoğu yazıldığı için tekrar olsun istemedim ama İngiltere'de gördüğüm bir sistemin hoşuma giden bir kaç yönünü yazayım. 24 saat hizmet sistemi gerçekten süper, umarım zamanla Türkiye'de de bu sisteme geçiş olur. İkincisi 1-2-3 yıl gibi uzun sürelerle bağlı kalmadan aylık kredi kartımdan cüzi bir miktarın çekilmesi olayı -13-14 Pound civarı bir şeydi- ve istediğin zaman sistemden çıkabilmek. Ve bir salona gitme kararı aldığında kimseyle muhatap olmadan internet üzerinden sisteme kayıt ve aldığın şifre ile salona girmek. Bu bahsettiğim sistemi ülkenin çoğu kentine uyarlamışlar ve diyelim Londra'da yaşıyorsun ama iş sebebiyle haftalarca Manchester'da bulunacaksın, orada bulunan şubeye gidip sporunu yapabiliyorsun, bu belki çok az bir kesime hitap edecektir bizim memlekette ama kesin böyle bir sisteme ihtiyacı olanlar da vardır.

  • candanag  (03.09.15 14:39:37)
buyuk ve temiz bir havuz

  • jack n brooks  (03.09.15 15:00:22)