Metal Gear Solid Serisi ?

Evet arkadaşlar The Phantom Pain'in de çıkmasından sonra bu seriye olan ilgim bayağı arttı,herkesin dilinde olduğundan şu sıralar bu seriyi oynamalıyım diye düşündüm ama nereden başlasam bilemedim. Metal Gear olanı var Metal Gear Solid olanı var,pc ye çıkanlar başka,playstation'a çıkanlar başka,kafam çok karıştı. Serinin son çıkan oyununa kadar hikayeyi takip edebilmem,anlayabilmem için hangi oyunları hangi sırayla oynamalıyım ? Yok onu oynama,izlesen de olur vs. her türlü tavsiyeye açığım,tşk.

playstation oyunu aslında yani eski oyunları oynamayı bekleme. en mantıklısı önce hikaye videoları falan izlemen öğrenmen sonra ground zeroesa başlaman ki onda da özet olarak bir hikaye anlatımı var menüde ondan sonra da zaten kronolojik olarak phantom pain geliyor ki çok iyi oyun diyorlar. ben de özeniyorum valla.

playstation'ın yok diye varsayarak cevap verdim ben.
  • floydian  (02.09.15 00:47:11 ~ 03:07:22)
normal sırasıyla oyna derim. oyundaki big boss'un hikayesini böylece daha iyi anlarsın.

sırasıyla yazıyorum böyle oyna.

ps1 : metal gear solid

ps2 ve pc : Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty

xbox 360 ve ps2 : Metal Gear Solid 3: Snake Eater

ps3 : Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots

pc ps3 ps4 xbox 360 xboxone : Metal Gear Solid V: Ground Zeroes ve The Phantom Pain

geriye kalan diğer oyunları oynama. asıl hikaye bu oyunlar üzerinden dönüyor. Geriye kalan oyunlar spinoff.
  • false pretension  (02.09.15 03:00:59)
false pretension listesi +metal gear solid peace walker. Ground zeroes dan önce oyna. kronolojik olarak mgs3 mgs5 arasını anlatıyor.

  • quick draw  (02.09.15 09:33:41)
ben de aynı oyunu aldım da şunu merak ediyorum hikayesi için onca yıllık grafikleri kötü olan oyunlar da oynanır mı ki bunun öncesinde? o kadar mı önemli?

  • ucan spagetticanavari  (02.09.15 09:55:22)
eski oyunları bence oynamaya kalkmayın. en fazla son iki oyunu falan oynayın. oynayamazsınız içiniz bayılır. grafikler oynanışlar falan. ground zeroes ve bi öncekini oynayın. oynamadan önce de hikayelerini anlatan veya youtube da sinematik halinde bölümleri özet geçen videoları izleyin. çok daha zevkli olur bence.

aynı hatayı splinter cell de yaptım. oyundan soğudum.
  • baharat  (02.09.15 10:08:13)
ya arkadaşlar hepinizde bütün ps konsolları var mı nasıl sadece oynasam mı oynamasam mı diye düşünebiliyorsunuz da nasıl oynayacağım taa ps1 ps2 oyunlarını diye düşünmüyorsunuz? konsollar olmadan oynamanın bir yolu var da bana mı söylemiyorsunuz?

  • floydian  (02.09.15 14:31:31 ~ 14:35:01)
genelde oyunların eski versiyonlarını da kapsayan collectionları yayınlanıyor. onlardan denk getirip hepsini oynama ihtimalin vardır diye yorum yaptım ben. yani bğtğn oyunların eski versiyonlarını oynayabilmek için tüm konsollara ihtiyacın yok dostum

  • baharat  (02.09.15 14:52:23)
Portable Ops ve Rising: Revengeance oynama.

şu verdiğim linkten Hideo kojimanın director ve writer olduğu oyunları oyna.

en.wikipedia.org

tekrardan söylediğim gibi kronolojik sıraya göre oynama.

metal gear solid 1 ve 2 pc için sürümü vardı sanırım yanlış hatırlamıyorsam.

snake eater ve peace walker için xbox 360 veya ps3. (emülatör veya onun gibi birşey görmedim bu oyun için araştırman lazım)

metal gear solid 4 sadece ps3'e özel. (ben bile oynayamadım şu oyunu.)

son 5. oyun pc ps3 ps4 xbox 360 xbox one.
  • false pretension  (02.09.15 19:41:31 ~ 19:41:51)