stajyer ehliyet hk.

merhabalar,
b sınıfı ehliyet almayı düşünüyorum, ancak 10 ekim sınavı için kontejyanların çoğu dolu ve normalde 600 lira olan kurs ücretinin 850-900 tl çekildiğini görüyorum. ne yazık ki karaborsaya düşmüş ehliyet almak.

şimdi stajyer ehliyete dahil olduğumuzda araçta birinin olmasına gerek yokmuş ancak 0.25 promil alkol ve 3 kez kırmızı ışıkta geçme ehliyet almanı engelliyor. benim şu an arabam yok zaten bu nedenle stajyer olsam sizce bir sıkıntı çıkar mı? ekstra 300 lira kursa para vermeye değer mi sizce?

teşekkürler.

kaynak yapmak istiyorum.

şimdi bu stajyerlik döneminden sonra direksiyon sınavı daha da zorlaşacak deniyordu, bu ne iş? hadi stajerlik mühim değil de sınav zorlaşmadan almak lazım ehliyeti
  • loser blueser  (01.09.15 20:04:01)
B sınıfı ehliyet 2ye ayrılacakmış, otomatik-manuel olarak. otomatik vites ehliyeti olan manuel vites kullanamayacak yanisi. Ben de stajyer ehliyete kaldım. Manuel vitesli araçlar piyasadan kalkmalı zaten. O ne öyle ya. Stajyerlik süresini arabasız geçirmeyi düşünüyom.

  • mandalina kokusu  (01.09.15 20:16:02 ~ 20:16:22)
otomatik-manuel vites ayrımını ilk defa duyuyuroum saçma geldi, kaynak var mı?

  • megasalexandros  (01.09.15 20:58:18)
  • mandalina kokusu  (01.09.15 21:10:44)
değmez.

son 2 sınav diye biliyodum ben ya son sınav ekim de mi?
  • lorne malvo  (01.09.15 21:32:30)
aralık ayındaki stajyer ehliyete giriyormuş.

  • megasalexandros  (01.09.15 21:45:52)