Filtre kahve makinesi tavsiyesi

100-120 tl yi aşmayacak şekilde filtre kahve makinesi arıyorum.

www.tchibo.com.tr Şu güzelmiş mesela espresso da yapıyormuş.

www.gold.com.tr Bi de şu var aklımda

başka marka ve model tavsiyelerinizi bekliyorum

ikinciyi, daha doğrusu o tarzda makineleri tavsiye ederim. Tchibo ya da nespresso gibi makinelerle markanın kapsüllerine bağlı kalırsınız, diğerinde her şeyi deneyebilirsiniz. Gerçi kapsülleri tekrar doldurma yöntemi varmış da uğraşılır mı bilmem.

  • whoosie  (01.09.15 15:00:33)
tchibo olanlar kapsül kahve yapıyor ve bilmiyorum belki ben çok profesyonel olmadığımdan bana öyle geldi ama, çok uğraştırıcı. kapsülü tak, sütü ayrı hazırla, onu köpürt bunu yapıştır falan daral gelmişti. ikinci daha iyi gibi sanki.

  • haybeden masal  (01.09.15 15:13:46)
tchibo'nun o aletini kullanıyorum, cafissimo olanını. oldukça memnunum.

bittikçe alıyorum o kapsülleri. asla tekrar doldurma gibi bir olaya girmiyorum. zaten tek kullanımlık olsun, hiç uğraşmayım, hemen kahvemi yapayım diye aldım aleti. ne diye doldurayım da vaktimi ona harcayım. 10 lira bir kutusu sonuçta. kalkıp da eşek yüküyle para vermiyorum sonuçta. espresso da kasıyor alet, cappuccino da.

uyuşuk adamım diyorsan, tchibo diyorum.
  • mermize  (01.09.15 15:23:38)
ben ilk linktekinin tıpatıp aynısını da, ikinci linktekinin muadilini de kullandım. günde kaç bardak kahve içtiğinize göre değişir bence. ben bir oturuşta üç bardağa yakın içiyorum, evde yaşayan herkes de aynı şekilde. bu yüzden tchibo bizim için çok masraflı oldu. bardak başına elli kuruşa falan geliyordu yanlış hatırlamıyorsam. filtre kahve makinesiyle bir sürahi kahve yapıp onu sık sık içebiliyorum, bir de bergamot çayı yapıyorum filtre kahve makinesinde, enfes oluyor. benim makinem bu: www.hizlial.com bir ara bayağı indirimdeyken, yetmiş liraya almıştım. tavsiye ederim.

  • lucy in the sky  (01.09.15 15:58:34)
@lucy in the sky +1

bir de aynı markanın daha basic bir modeli var.
www.hepsiburada.com
  • moody90  (01.09.15 16:23:21)
ben 3-4 yıldır bunu www.bimeks.com.tr kullanıyorum, geçen hafta ablama ise bunu www.teknosa.com aldım, benimkisi 4 kat daha pahalı olmasına açıkçası diğeri kadar pratik değil. filtre kahve olayında en keyifli olanı sadece filtre kahve yapan, kapsülsuz, kağıt filtreli makineler. espresso ya da kapsül filan bi noktadan sonra maddi manevi yoruyor, üşeniyorsun. ablama aldığım bayağı kullanışlı mesela tavsiye ederim.

  • hypathia  (01.09.15 17:45:13)
ben delonghi marka filtre kahve makinesi kullanıyorum. hiçbir sıkıntısını da görmedim 2-3 yıldır. Zaman ayarlı. 100 liraya almıştım.

  • tanjant  (01.09.15 20:24:20)