uçuruldum

sadece ama sadece şu tweet'in linkini alles'in uçurulması başlığına vermiştim, hiç bir yorum vs. yoktu.

twitter.com

soru: uçurulmayı hak edecek ne yaptım

pkk yuvası sözlükten uçman için türk olduğunu belli etmen yeterli.

  • straples  (29.08.15 19:57:58)
Tweet'in sahibi bu tweet nedeniyle ya da bu konuyla ilgili bir nedenden dolayı uçmuşsa, senin de aynı tweet'in linkini yayınlaman veya aynı fikir üstünden ilerlemen uçmana neden olmuş olabilir. Yorumda bulunup bulunmaman burada belirleyici bir durum oluşturmaz.

  • syd  (29.08.15 19:59:03)
yahu adamın neden uçtuğunu merak ediyordu herkes, ben de gördüm tweeti paylaştım. linkten başka hiç bir yazı yoktu entry'de. ayrıca, tweette adamın uçmasını gerektirecek hiç bir şey yok.

abartı buluyordum bu pkk sözlüğü ele geçirdi muhabbetini ama ciddi ciddi durum bu anlaşılan.
  • loser blueser  (29.08.15 20:01:05)
vay be ne günlere kaldık?

  • kupigometa  (29.08.15 20:01:10)
gg aktarımı gg'dir diye bi kural var. muhtemelen onu kullanmıştır dürümcünün adamları.

  • fatihkkk  (29.08.15 20:02:36)
bu da modlog capsi, yapılan bi işlem yok

i.imgur.com
  • loser blueser  (29.08.15 20:03:21)
prmbe totolarına girmesi falan....
seviye yerlerde.

  • cenkertem.afc  (29.08.15 20:06:45)
uff türksün snrm .ss

  • yuz kiloluk bir zenci  (29.08.15 20:23:18)
abi bir şey yazacaktım, şunu görünce onu da eklemek istedim. "kürt karşıtı yazmak" ne ya? ne bileyim kürt karşıtlığı diye bir siyaset tarzı mı var? bunu yazan adamlar da uçurulunca sözlüğü pkk ele geçirmiş falan demesin ya, bence bu seviyedeki tipler ne savunduklarına bakmadan uçurulsun. ne bileyim bunların internet kullanmasına falan gerek yok zaten.

senin uçurulmana gelirsem, son zamanlarda fazla göze çarptın, son olay da işin bahanesi olmuştur/belki de olmamıştır. ilk aklıma gelen bir sürü kürtçü tip de yakın/uzak zamanlarda uçuruldu. uçurulma olaylarında "bak bunlar sözlüğü ele geçirdi, zaten bitti sözlük" geyiklerine gerek yok. ha "harika yazıyordun, birilerine giriyordu, zaten pkk'lıların zoruna gidiyordu, harikasın reyiz" falan yazan dallamalara inanmak hoşuna gidecekse bilemem. ne bileyim sözlükte vatan kurtarıp kürtlere sövelim. bunlar da güsel şeyler tabisi.

edit: geçmiş olsun :)
  • doxanikee  (29.08.15 20:27:11 ~ 20:28:16)
pkk sözlüğüne öyle şeyler yazılır mı hiç? senin hatan.

  • ac milan vs liverpool  (29.08.15 20:33:36)
hiçbir siyasi entry'si olmayan, sadece sinema kanalında entry giren, 6 yıldır sözlükte yazar olan bir arkadaşım uçurulmuştu 3-4 hafta önce. Sebebi de sadece linkten ibaret olan entry girmekti. Sanırım seni de o yüzden uçurdular. Eleştirilecek nokta, neden bu uçurulma herkese değil de, denk gelene yapılıyor?

Onun dışında belli bir kesime yönelik, kasıtlı silme gibi bir şey söz konusu değil gibi gözüküyor. Her siyasi kesim, kendisine yönelik bir kıyım yapıldığını söylüyor zaten. Elde uçurulan yazarların bütün listesi bulunmadığı sürece, bunu iddia etmek, ideolojik bir söylem oluyor. Bu nedenle inandırıcılığı yok.

silinen entry'e baktım ve aklıma gezi sürecinde çadırlardan çıkan silahlar geldi(bu pkk'nın silahı yoktur anlamına gelmiyor tabii, kastettiğim nokta apayrı bir yerde). Ülkenin bir tarafında neredeyse savaş hali yaşanırken, dezenformasyon ile daha da ciddi mücadele edilmeli zannımca.
  • protector  (29.08.15 20:40:21 ~ 20:45:13)
@doxanikee

göze falan batacak bişey yaptığımı hatırlamıyorum. 2013'ten beri aktifti o hesap ama son zamanlarda fazla bişey yazmıyordum bile.

hadi diyelim ben gg entry'i paylaştığım için uçuruldum, ki normalde o entryi gg sebebiyle silersin iş biter, zaten fazla gg yoktu hesabımda. olanların çoğu da meltem banko gg'siydi, söylediklerine göre onların uçurulmaya bir etkisi yoktu.

peki alles'in tweetindeki entry'de gg'lik ne var? adam haber paylaşmış amk. başta yazdığı şeyin de herkesin her gün yazdığı şeylerden farkı yok, kimseye özel olarak bi hakaret, küfür falan yok.

şu uçurma işlerini kim yapıyor bi de onu öğrenebilsek.. kanzuk purosunu yakıp bizzat mı yürütüyor bu işleri nedir.

bu arada bundan önceki hesabım da yine böyle saçma sapan bir gerekçeyle uçurulmuştu. "türkçe değil" gg sebebi olmaktan yeni çıkarılmıştı o zaman, ben de bi başlığa komple ingilizce entry yazmıştım ve gg sebebi olmamasına rağmen uçurmuşlardı. bugün adamlar başlık açıp komple yabancı dilde onlarca entry döşüyor.
  • loser blueser  (29.08.15 20:42:39)
@protector

sadece linkten oluşan entry girmek ne uçurulma gerekçesi olabilir ne de gg olabilir, imkansız böyle bir şey.

sözlüğün yarısı sırf linkten ibaret entrylerle dolu. komple uçursunlar milleti o zaman?

zamanında bariz tanım olan entrymin tanım değil diye de silindiği oldu, bugünkü olay başka bişey ama. ciddi ciddi bir kesime tahammül edemeyen bazı yetkili kişiler var sözlükte.
  • loser blueser  (29.08.15 20:47:07)
(bkz: 29 ağustos 2015 vatansever yazarlara operasyon)

galiba bu başlığı açan adamı bile uçurmuşlar lan asfafadas

rezilliğe bak. korkuya bak.
  • loser blueser  (29.08.15 21:01:08)