Ergen çocuğa şarkı

Aslında ön-ergen, 10 yaşında kızımız var. Bu doğumgününde çok istediği mp3 playerı aldık. Ama biz buna nasıl müzik yükleyeceğiz. Evdeki müzikler bizim zevkimize uygun, klasik müzik, caz ve 80'li yıllar müzikleri. Birkaç Michael Jakson, Dire Straits filan yükledik, çok hoşuna gitti, ama güncel müzikler de olsun istiyoruz, geri kalmasın gündemden evlat. Siz nasıl müzik indiriyorsunuz ve nereden? Paralı ve parasız alternatifler nelerdir?

Bence kiziniz nasil indirilecegini biliyor. Kendi ayaklari uzerinde durabilmesi ve buyudugunde kendi kararlarini alabilecek olgunluga erisebilmesi icin dinleyecegi sarkilara bile karar vermeseniz iyi olmaz mi?

  • Traveller  (27.08.15 15:01:54)
nicki minaj şarkıları koymayın da :)

  • streak  (27.08.15 15:04:04)
güncel şeyler koymayın bence :) güncel türkçe şarkılar toptan elektronik arabesk, yabancı şarkılarda ise oral seksten, kalçadan falan bahsetmeyen şarkı yok gibi. klasik şeyler dinlesin :)

  • mistreated  (27.08.15 15:07:54)
Arctic Monkeys olabilir, 10 yaşındaki bi' kız çok sever sanırım.

  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (27.08.15 15:10:37)
Eksi Sozluk ahalisi! Cocuklarimizi nasil yetistirmeliyiz diye size soruyorum. Nasil bir cocuk istersiniz? Bu karari siz verin!

  • Traveller  (27.08.15 15:12:47)
Valla Traveller kardeş kaç yaşındasınız bilmiyorum, ama kızım indirmeyi bilseydi benden yardım istemezdi. Eğer yazımı okursanız dinleyeceği şarkılara karar vermeyi istemiyorum, tam tersi, bende olan şarkılar belki onun zevkine hitap etmez, güncel hangi şarkılar var, nereden indirebilirim diye soruyorum. Kendi istediğimi dayatsaydım zaten evdekilerle de yetinirdi yavrucak.

Arctic Monkeys, Pharell Williams radyodan duyup begendiği mizik grupları, peki ben bu müzikleri nereden, nasıl indireceğim?
  • SiyamkedisiZorro  (27.08.15 15:27:09)
www.clipconverter.cc

ben buraya youtube linklerini yapıştırıp indiriyorum.
  • pokerface  (27.08.15 16:16:35)
Zaz
Pharell Williams
Lana Del Rey
Daft Punk

bunlar hoşuna gidebilir ancak mistreated'e katılıyorum, güncel müzikler (zaman zaman aralarında iyiler çıkabilsede) genel anlamıyla çöp. Klasik jaz dinletin, çocuğu sıkın demiyorum (o yaşta sıkılabilir) ama bence bir michael jakson'ı, bi mark knopfler'ı ne bileyim Roger Waters'ı filan tanısın çocukçağız.

hiç indirme yapmadığım için o konuda çok yardımcı olamayacağım ancak spotify'da indirip dinleme seçeneği vardı. denemedim ancak yararı olur belki.
  • air  (27.08.15 17:06:24)
itunes'dan satın alıp mp3 player'a yükleyebilirsiniz. veya malum sitelerden albümü indirebilirsiniz. beya youtube'dan istediğiniz şarkıyı seçip mp3 formatinda indirebilirsiniz.

güncel müzikler genel olarak çöp dinlemese birşey kaybetmez ama çok şey kazanır. air'in yazdıklarına ek olarak bu toprağın şarkılarını da tanıtın ona cem karaca'yı, selda bağcan'ı, erkan oğur'u, baba zula'yı vb... bilsin.

bunların dışında aşağıdakiler iyi gider:
carla bruni
zaz
çok eskilerden ama edith piaf
  • kuzey li  (27.08.15 17:20:08)